Меморіальна дошка встановлена на будинку по вул. Гагаріна, 18. Будівля є об’єктом культурної спадщини, нині – громадська приймальня Хмельницької міської ради. Досить символічним є те, що дошку розмістили на цій будівлі, оскільки у 1919 році в цьому приміщенні, який називали «пресова квартира Проскурова», видавався пресовий орган корпусу Українських січових стрільців часопис «Стрілецька думка».
У вітальному слові з нагоди відкриття дошки та Дня Соборності України міський голова Олександр Симчишин наголосив на актуальності соборності та єднання сьогодні та провів невеличкий екскурс в історію й розповів про цю видатну особистість.
«Євген Коновалець – людина неймовірно героїчного духу, теоретик, видатний організатор, військовик. Фактично, «січовики» відроджувалися завдяки Коновальцю. Людина, яка ніколи не падала духом, у якої не було зрадофільства та «все пропало», і навіть, коли було погано, а 100 років тому було дуже важко, Коновалець завжди був налаштований на перемогу. Після програшу Української революції він не опустив руки, а далі будував нову організаційну структуру і у 1929 році Коновалець фактично створив ОУН. Сьогодні ми знову говоримо про актуальні уроки соборності, головним з яких є той, що для перемоги ми маємо бути єдиним кулаком», – переконаний міський голова.
Автор меморіальної дошки скульптор Роман Албул зізнався, що йому за честь було виконати цю роботу.
«У вогні перетоплюється залізо у сталь. У боротьбі перетворюється народ у націю», – такі слова Євгена Коновальця викарбувані на пам’ятній дошці.