У 2014 «Республіка» знову розширює свої мистецькі горизонти. Протягом останніх трьох років художники-муралісти з різних країн світу та різних міст України займалися розписом занедбаних та аварійних будинків у різних частинах міста. За чотири роки на фестивалі побували українські, білоруські та іноземні художники: DXTR (Німеччина), Kislow (Україна), KD (Білорусь), Vexta (Австралія), Cactus e Maria (Італія), Etam Crew (Польща), UltraBoys (Іспанія) та інші.
Цьогоріч у фестивалі «Республіка» братимуть участь такі майстри як Стрєлков та арт-група «Другий фронт» (Київ), «Добрые люди» (Донецьк), М97 (Одеса), Kalkov (Луцьк) – ці художники-муралісти працюватимуть над фасадами будинків та приміщень у Кам’янці-Подільському.
Під час фестивалю об’єднання «Другий фронт» займатиметься розписом одного з будинків у Кам’янці-Подільському. Об’єднання було утворене під час подій на Майдані. Протягом останніх місяців, вони займалися виставками, патріотичними татуюваннями та різноманітними експозиціями, пов’язаними із подіями в Україні. Учасники об’єднання Марія та Єгор наразі їздять Україною та Європою демонструючи експозиційний проект «Кольори волі», який відображає події на Майдані та загальний стан України. До подій на Майдані Єгор Стрєлков був татуювальником та займався розробкою ескізів для тату. Проте під час революції зацікавився стріт-артом як засобом мистецької боротьби. Також на фестивалі Єгор працюватиме як тату-майстер.
«Добрые люди», які роблять Донецьк яскравішим, вже не вперше відвідуватимуть фестиваль «Республіка». У 2013 вони створили малюнок на будинку по вул. Лермонтова, 2 – «Сіяч снів».
У Донецьку група молодих художників «Добрые люди» також знана – з 2011 року. Вони спільно із Донецькою міською радою займаються проектом з покращення візуального вигляду міста. Наразі вже створено кілька відомих графіті на різних вулицях Донецька: «Арлекіна» (сюрреалістична картина для дітей, на якій зображений цирковий акробат на одноколісному велосипеді), оптичну ілюзію у стилі Моріса Ешера а також жовту субмарину і Лох-неське чудовисько на набережній Донецька. Також група працює над створенням найбільшого графіті за історію свого існування «Стара Юзівка», яка буде відображати фотографію столітньої давності.
Одесити М97 цього року вже не вперше відвідуватимуть фестиваль «Республіка». Проте, вони вже відомі не лише в Одесі, а й за її межами. Саме вони займалися створенням малюнків на трансфоматорних щитках, намалювали слоненя на дитячій бібліотеці, а також, спільно із «Одесміськелектротранс» розмалювали кілька тролейбусів. Учасники проекту – не новачки у сфері стріт-арту, та займалися райтерством у Хмельницькому, Бердичеві, а минулого року і в Кам’янці-Подільському під час «Республіки-2013». Вже у 2014-му році ця група художників працювала над стіною 9-типоверхівки у Хмельницькому. У липні 2014-го року на одній з 9-типоверхових новобудов Хмельницького М97 створили яскравий та життєрадісний малюнок із зображенням дівчинки, яку відривають від землі різнокольорові повітряні кульки. Будинок з графіті знаходиться у південно-західному мікрорайоні міста – вул. Інститутська, 6а.
Андрій Кальков (Kalkov) з Луцька теж уже відомий стріт-артист, який творить здебільшого у стилях оп-арт та 8-біт. Стікери, розробкою яких він займався, тепер розклеєні не лише в Україні, а й Англії, Польщі, Бельгії, Греції, Ісландії, Перу, Росії, Китаї, Білорусії, та США. Андрій займається графіті вже більше 13 років, він є переможцем першої російської виставки стікерів, у якій приймали участь близько 150-ти художників з Росії, України та Білорусії, та здобув перемогу у номінації «Найкраща композиція». Андрій Кальков також успішно співпрацював з фірмою одягу «Urban Planet», та прикрашав рідне місто своїми роботами. Він є автором серій робіт «Круговорот» та «Око відродження», які є абстрактними відображеннями настрою та вподобань автора.
Нагадаємо, «Республіка» – анти-комерційний фестиваль, який намагається привернути увагу громадськості до проблем невеликих містечок та налагодити діалог із суспільством через мистецтво. Стріт-арт є невід’ємною частиною фестивалю, адже саме він допомагає прикрасити занедбані будівлі та приміщення у депресивних районах міста.