
18 липня Виставкова зала презентувала кам’янчанам та гостям міста нову виставку – «Акварель» відомого тернопільського художника, живописця Миколи Мельника.
Уже більше як 50 років чоловік тримає в руках пензель і закарбовує на своїх полотнах місця неймовірної краси, людей щирих душею та з любов’ю в серці, речі, які автор хоче зберегти для майбутніх поколінь. А для цього має чималий хист – художник володіє техніками акварельного та олійного живопису в жанрах портрету, натюрморту та пейзажу.
Влітку він часто бере намет і мандрує Україною, щоб відтворити на полотні замки, фортеці, храми, пейзажі. Одним словом усе, що тішить око митця. А потім, звісно, порадує і прихильників його творчості. Пан Микола – невтомний мандрівник. Частенько, наприклад, його можна зустріти у Верховині. А поряд і Криворівня. Зі своїми неймовірно красивими краєвидами. Ще б пак, адже живописна гірська природа цього села та прямодушність місцевого населення зуміли заворожити та надихнути найвразливіших світу цього – митців пера, пензля та кіно. Саме через це Криворівня отримала свою іншу назву – «гуцульські Атени», як осередок культури та мистецтва ХІХ-ХХ ст. То як не їхати на Гуцульщину? Їхати! Але повернемось до творчого доробку нашого митця…
Багато творів Миколи Мельника знаходяться в приватних колекціях США, Польщі, Німеччини, Словаччини, Казахстану, а також в музеях Чернівців, Кам’янця-Подільського та Тернополя.
Народився художник 4 травня 1938 року в селі Поляна Хотиського району Чернівецької області.
«В дитинстві я захоплювався акварелями. Дивувався можливістю художника за допомогою простого паперу, води і фарб творити справжні дива. Тоді виникло бажання пізнати всі таємниці образотворчого мистецтва. Це і привело мене в гурток малювання, який діяв в Полянській середній школі під керівництвом Івана Дмитровича Левченка», – згадує Микола Панасович.
Велику школу малярства митець пройшов (1957-1959 рр.) у відомого живописця, народного художника, лауреата державних премій України Івана Олександровича Холоменюка при Чернівецькому Будинку творчості. А навчання на художньо-графічному факультеті дало можливість здобути фахову освіту художника.
«Безперечно, час розставляє усі розділові знаки у творчості будь-якого митця. Чого чекає сучасний глядач від художника? Того, що ми невідворотно втрачаємо в постійній гонитві за примарами невпинної цивілізації. Саме акварель найбільш тонко дозволяє передати тремтіння, легкість, яскравість і соковитість перших весняних квітів, сумуючу красу осені і зелені фарби літа. Це те, що нас єднає і своїм захопленням я хочу поділитися з глядачами, які відвідують мої виставки.
Пишу завжди з натури в реалістичній манері, але залишаю за собою право вільної композиції, створюючи живописний образ природи. Шалений темп життя, гонитва за скороминучим успіхом – мене це не приваблює. Художник повинен жити в гармонії з природою, берегти життя і щоденною творчою працею робити його достойним.
Природа настільки багата та різноманітна, що завжди знайдеться куточок для своєї душі. Але де б ми не подорожували, кого б не зустрічали на своєму шляху, завжди повертаємося додому, до самого себе», – додає художник.
Акварель – ще та вершина в мистецтві, але Миколі Панасовичу вдалося її підкорити!
Тож не відмовте собі у задоволенні переглянути чудові колоритні пейзажі, квіткові композиції та портрети. А їх до Кам’янця-Подільського художник привіз чимало – 45 полотен. І це далеко не повний його доробок. Альбоми робіт художника можна переглянути на сторінках Вікіпедії.
А на полотнах у Виставковій залі – неймовірний позитив, що так і ллється з картин. Багато світла, тепла, гірського повітря, добра та неповторної краси, що дарує нам ненька Україна!
Виставка Миколи Мельника «Акварель» діятиме до 31 серпня 2019 року.

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: