Спорт

Ірина Кіндзерська – найкраща дзюдоїстка України

Федерація дзюдо України та НОК України визнали кращою дзюдоїсткою 2012 року студентку факультету фізичної культури К-ПНУ імені Івана Огієнка Ірину Кіндзерську.

В цьому сезоні 21-річна дзюдоїстка продемонструвала кращий результат серед українців на ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні, виборовши 5 місце. Також Ірина виборола бронзову медаль Кубку Європи, стала чемпіонкою Європи і виборола три золоті медалі чемпіонату України.

Порівняно з минулим сезоном, Ірині вдалося піднятися з шостої сходинку рейтингу на першу.

На другій сходинці в десятці кращих дзюдоїсток України 2012 року розташувалася Іванна Макуха, яка цього року стала бронзовим призером молодіжного Чемпіонату Європи, Кубку Європи та світу, а також чемпіонкою України та володаркою Кубку України. Іванна навчається на факультеті фізичної культури К-ПНУ імені Івана Огієнка.

До десятки кращих дзюдоїстів також увійшли Ньябалі Кеджау та Георгій Зантарая.

Кращим тренером року названо особистого наставника Георгія Зантарая – Віталія Дуброву. Він же очолив і рейтинг кращих чоловічих тренерів України. Серед жіночих фахівців пальма першості дісталася Ганні Каштановій, серед вихованок якої – багаторазова призерка чемпіонатів Європи серед юніорів та молоді Іванна Макуха.

Ірина Райтаровська, тренер-викладач кафедри спорту та спортивних ігор факультету фізичноїкультури К-ПНУ імені Івана Огієнка. Фото noc-ukr.org.