Кам'янець-Подільський

З початку року на пожежах в Україні загинуло 876 людей

Щодня вогнеборці ДСНС ліквідовують сотні пожеж по всій території України, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше – до загибелі та травмування громадян. Так, лише минулої доби виникло 208 пожеж, внаслідок яких загинуло 2 людей, а ще 7 – постраждали.

Як інформує ГУ ДСНС у Хмельницькій області, загалом з початку року на пожежах в Україні загинуло 876 людей. Здебільшого, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі та побутових приладів часто призводять до трагедії.

Так, 7 червня до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що на території приватного домоволодіння на вул. Шилівській у м. Полтава виникла пожежа в господарській будівлі. Під час проведення розвідки в одній із кімнат будинку вогнеборці виявили тіло чоловіка 1963 року народження без ознак життя.

Цього ж дня, співробітники Служби порятунку Миколаєва отримали повідомлення про пожежу, що виникла в одному з гаражів на території гаражного кооперативу на вулиці Анни Дівіної. Фахівці встановили, що в середині приміщення господарі зберігали у бочках та каністрах легкозаймисту речовину (спирт). Тож, існувала загроза збільшення масштабів пожежі та перекидання вогню на сусідні гаражі. Власник, за попередньою інформацією, намагався самостійно загасити пожежу та в результаті отримав опіки. Рятувальники ліквідували пожежу, а постраждалого було доставлено до лікувального закладу.

Також у цей день, під час пожежі, яка виникла у двоповерховому житловому будинку на вулиці Бородинській Шевченківського району міста Дніпро, загинула власниця квартири 1950 року народження.

Заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:

– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

– не паліть у ліжку;

– слідкуйте за справністю електромережі, та не допускайте її перенавантаження;

– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими побутові прилади;

Пам’ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Новини по темі

Back to top button