ІнцидентиКам'янець-Подільський

Ви обрали лікаря? Підписуйте декларацію

Ви обрали лікаря? Підписуйте декларацію Відповідно до нового закону і реформ в галузі медицини, з першого квітня цього року має офіційно розпочатися підписання декларацій пацієнтів з лікарем. Міністерство охорони здоров’я нещодавно оприлюднило інструкцію з підписання цього документу.

На сайті Кам’янець-Подільської міської ради ситуацію роз’яснює Інна Клим – головний лікар БУ «Центр ПМСД»:

– Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Таким закладом наразі є бюджетна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги», у амбулаторіях якого працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, з яким ви можете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить лікар або медсестра амбулаторії.

Ми чекаємо, що станом на 1 квітня МОЗ надасть офіційно затверджену форму декларації про вибір лікаря.

Що таке декларація?

«Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України), що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад».

«Водночас, декларація не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі».

З 1 квітня декларації укладатимуться виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження потрібно дозволити працівникам закладу сфотографувати чи відсканувати оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

Лікар медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно. Якщо все правильно, лікар роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Лікар накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

ВАЖЛИВО! Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар.

Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад укладе договір з Національною службу здоров’я України.

Нагадуємо, що офіційний старт підписної кампанії між лікарями та пацієнтами має розпочатись з 1 квітня. Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Тому не важливо, що Ви проживаєте у місті чи районі. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Фото medprice.com.ua.

Новини по темі

Back to top button