Кам'янець-Подільський

Ханука подарувала кам’янчанам напівкоштовне каміння

3 грудня Кам’янець-Подільське представництво Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» подарувало кам’янчанам чергову мистецьку виставку. Цього разу – експозицію робіт Лариси Власової із напівкоштовного каміння, відкриття якої відбулося під час святкування Хануки.

Розділити радість свята у «Хесед Бешт» прийшли клієнти та члени єврейської громади, друзі та представники ЗМІ.

Відкрила виставку керівник представництва ХБФ «Хесед Бешт» у Кам’янці-Подільському Маргарита Аронівна Шопнік.

– Сьогодні шостий день Хануки – свята, яке дарує чудо, світло, добро. Завжди на це свято ми хочемо дивувати та дарувати ханукальні подарунки, адже у ці дні роблять саме такі подарунки. Тому ми б хотіли  презентувати усім справжнє чудо виставку робіт клієнта нашого фонду Лариси Власової. наголосила Маргарита Аронівна.

Талант завжди має своє коріння. Лариса отримала його від батьків. Фріда – Мати Лариси Анатоліївни  воєнний лікар, закінчила інститут, у 1942 році, пішла на фронт молодшим лейтенантом медслужби. Була поранена. Отримала за свою нелегку роботу багато орденів та медалей. Вийшла заміж за Анатолія Бедункевича. Після народження доньки Лариси змушена покинути службу, працювала лікарем. Багато кам’янчан досі згадують її із вдячністю за лікарський талант, умілі руки та добре серце.

Батько Лариси також був на фронті, проте з 1941 року. Служив у артилерійських військах. Пройшов майже усю війну. Був поранений. Отримав багато нагород. Саме він розпочав створювати роботи із напівкоштовного каміння, що наразі презентовані на загал.

Лариса Анатоліївна, як і мати все життя пропрацювала лікарем  педіатром. До неї й досі звертаються за допомогою, проте наразі Власова більше займається нетрадиційною медициною.

– Це моє хобі. Я дуже люблю каміння. Старі картини батька я реставрувала. Є композиції дуже давні, які довелось відновлювати повністю. Від роботи з напівкоштовним камінням отримую надзвичайне задоволення. – зазначила  Лариса Власова.

Після відкриття виставки Маргарита Аронівна розповіла про надзвичайно цікаву історію виникнення Хануки.  А потім на свічках Ханукії запалили священні вогники. Їх запалюють щовечора – так вимагає головний обряд свята, який триває протягом восьми днів.

Мистецький захід залишив у душі відвідувачів тепло та радість від запаленої Ханукії, привітних посмішок, дружніх вітань, сяйва напівкоштовного каміння і теплої зустрічі. Ніхто не залишився на самоті в один з найважливіших періодів єврейського календаря!

Новини по темі

Back to top button