Кам'янець-Подільський

Душі за ґратами шукають рятунку

Душі за ґратами шукають рятунку

У слідчих ізоляторах, виправних колоніях, тюрмах не лише відбувають строк. А ще й бачать прекрасне. Аби це зрозуміти, достатньо глянути на картини ув’язнених.

Таку можливість мають кам’янчани. У палаці Чорторийських, що на вулиці Зарванській, відкрилася виставка людей, позбавлених волі на різний термін і з різних причин. У тому числі рецидивістів. Але яке б не було упереджене ставлення до цієї категорії суспільства, їхні картини та гравюри дійсно заслуговують на увагу. Однією з таких емоційних робіт, від якої на очі навертаються сльози, є портрет маленької дівчинки, що читає листа: «Здравствуй доченька! Пишу тебе о том, как сильно скучаю. Как считаю каждый день до нашей встречи». Однак більшість картин – на тему любові до Бога.

– За цими роботами стоять люди, обтяжені гріхом, але які хочуть виправитися, – говорить настоятель монастиря св. Кирила і Методія УГКЦ отець Віталій Котик, котрий багато років був капеланом Львівської і Чернігівської колоній. – Більшість із них прагнула намалювати Образ Божий, щоб доторкнутися до нього своїм внутрішнім світом. Головне – не осуджувати їх. Так, десь на життєвому шляху вони вчинили неправильно. Але коли дивимося на ці роботи, розуміємо, що в цих людях – багато доброго.

– Упродовж двох років я спілкувався з ними, коли після служби у війську працював в Харківській колонії, – каже гість виставки отець Антон. – І 90% засуджених щиро жаліли про свої вчинки. Вже коли став священиком, зрозумів: їм необхідне було співчуття і покаяння.

На виставці представлена лише четверта частина від усіх робіт. Із 2013 року їх побачили в більшості великих містах країни. Востаннє – у Львові.

Діятиме експозиція упродовж місяця. Вхід – вільний. Однак кошти, отримані з продажу робіт, будуть використані на потреби соціальної реадаптації колишніх засуджених.

Душі за ґратами шукають рятунку

Лілія ПЕТРУК, спеціально для «7 днів».Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button