Кам'янець-Подільський

Душі за ґратами шукають рятунку

Душі за ґратами шукають рятунку

У слідчих ізоляторах, виправних колоніях, тюрмах не лише відбувають строк. А ще й бачать прекрасне. Аби це зрозуміти, достатньо глянути на картини ув’язнених.

Таку можливість мають кам’янчани. У палаці Чорторийських, що на вулиці Зарванській, відкрилася виставка людей, позбавлених волі на різний термін і з різних причин. У тому числі рецидивістів. Але яке б не було упереджене ставлення до цієї категорії суспільства, їхні картини та гравюри дійсно заслуговують на увагу. Однією з таких емоційних робіт, від якої на очі навертаються сльози, є портрет маленької дівчинки, що читає листа: «Здравствуй доченька! Пишу тебе о том, как сильно скучаю. Как считаю каждый день до нашей встречи». Однак більшість картин – на тему любові до Бога.

– За цими роботами стоять люди, обтяжені гріхом, але які хочуть виправитися, – говорить настоятель монастиря св. Кирила і Методія УГКЦ отець Віталій Котик, котрий багато років був капеланом Львівської і Чернігівської колоній. – Більшість із них прагнула намалювати Образ Божий, щоб доторкнутися до нього своїм внутрішнім світом. Головне – не осуджувати їх. Так, десь на життєвому шляху вони вчинили неправильно. Але коли дивимося на ці роботи, розуміємо, що в цих людях – багато доброго.

– Упродовж двох років я спілкувався з ними, коли після служби у війську працював в Харківській колонії, – каже гість виставки отець Антон. – І 90% засуджених щиро жаліли про свої вчинки. Вже коли став священиком, зрозумів: їм необхідне було співчуття і покаяння.

На виставці представлена лише четверта частина від усіх робіт. Із 2013 року їх побачили в більшості великих містах країни. Востаннє – у Львові.

Діятиме експозиція упродовж місяця. Вхід – вільний. Однак кошти, отримані з продажу робіт, будуть використані на потреби соціальної реадаптації колишніх засуджених.

Душі за ґратами шукають рятунку

Лілія ПЕТРУК, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button