Кам’янець-Подільський – лідер впровадження ініціатив
Інститут «Республіка» оприлюднив результати дослідження щодо використання громадянами інструментів прямої демократії. Про це інформує «7 днів».
Інструментами громадської участі є методи, які дозволяють активному громадянину впливати на прийняття рішень, серед них найпопулярніші – місцева ініціатива; збори громадян за місцем проживання; громадські слухання; електронна петиція; бюджет участі.
Як зазначають у Кам’янець-Подільській міськраді, на початку весни Інститут «Республіка» надіслав інформаційні запити на місцеві ради 32 населених пунктів України, де представлена «Активна громада», з метою дослідити стан активності громадян у використанні інструментів участі та дізнатися про рівень їх впровадження у громадах.
Місцевими ініціативами як інструментом участі із 32 міст скористалися лише 6 міст, де було подано 2461 проект рішення, з них за 829 проголосували депутати.
Кам’янець-Подільський – лідер серед міст дослідження: аж 2429 ініціатив, з них впроваджено міською радою – 821 (34%).
Бюджет участі із 32 міст працює в 26 містах, де за 2017 рік було зібрано від громадян 2793 проектів, з них впроваджено 15% та ще частина проектів буде впроваджена у 2018 році за даними місцевих рад.
«Як виявилося, на практиці найбільший ефект дають місцеві ініціативи (в основному досвід Кам’янця-Подільського) та бюджет участі», – зазначили експерти Інституту «Республіка».
Фото prostir.ua.