ВійнаКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському зробили перший крок у XVIII століття

Відкриття фестивалю «Тріумфальна арка».

18 травня увесь світ відзначав Міжнародний день музеїв – щорічне свято музейництва, яке має гарну традицію, що пропагує звичку ходити в музей – цього дня більшість музеїв працюють безкоштовно і радо відчиняють двері своїх виставкових залів для усіх охочих. День музеїв минулого вік-енду відзначав і Кам’янець-Подільський. А ще – гості міста та кам’янчанини зазирнули в XVІІІ століття. Але про все по-порядку.

У ніч на 18 травня на усіх об’єктах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника пройшла міжнародна акція «Ніч музеїв». І вдалась вона на славу! Аншлагово! За п’ять годин до музею-заповідника завітало біля 15 000 відвідувачів.

На 19:00 у Галереї мистецтв зібрались кіномани – у Великій залі колишньої духовної семінарії відбулась зустріч з Андрієм Зайцем – режисером та директором Міжнародного кінофестивалю «Бруківка». Шанувальники сучасного кіно більше дізнались про фест, який цього року пройде 13-15 вересня, поспілкувались із його засновником та перглянули ряд відео, запропонованих Андрієм.

«Дякую усім, хто відвідав мій конвент в рамках «Ночі музеїв» до Дня міста Кам’янця-Подільського. Людей було багато. Подивились нові промо, уривок фільму #TheCervidaeMovie, документальний фільм про фільм «Одного разу в місті на камені» та поговорили про Міжнародний кінофестиваль «Бруківка»!», – написав у мережі Facebook Андрій Заєць після зустрічі в Галереї мистецтв.

Ніч музеїв (Кам'янець-Подільський. Галерея мистецтв)

У Старому замку проводились нічні костюмовані екскурсії, а реконструктори з Польщі провели військові тренування.

Також цьогоріч у травні Кам’янець-Подільський відзначає річницю першого польоту на повітряній кулі в Україні. Так, саме наше місто 235 років тому стало дебютантом у повітроплаванні. Тож цю подію відзначили фестивалем «Тріумфальна арка», який надав можливість поринути у події минулого.

У рамках фесту К-ПДІМЗ вперше в Україні відтворив події XVІІІ століття! Цим самим організатори та учасники фесту привернули увагу до цієї епохи. Відвідувачі не тільки дізнались історію польоту перших повітряних куль у світі та в місті на камені, а й познайомились з військовим та світським життям містян. Над цим працювали співробітники музею-заповідника, три групи реконструкторів з Польщі, які приїхали з 10 різних міст (більшість з них – співробітники музеїв) – «Towarzystwo Stanisławowskie», «Regiment Pieszy Koronny Królewicza» та «Garnizon Fortecy Częstochowskiej».

«Ми хочемо зацікавити слухачів історіями про часи напередодні Великої французької революції, а також добре провести час з нашими дорогими гостями», – заначили на відкритті фестивалю «Тріумфальна арка» представники «Towarzystwo Stanisławowskie».

Під час святкових дійств реконструктори продемонстрували точно відтворену форму залоги Кам’янецького замку, світський одяг аристократії та впливових міщан XVIII століття Європи. Різні ігри, вишколи, танці в стилі часів правління короля Станіслава Августа перенесли відвідувачів у давні часи.

«Тріумфальна арка» – фест, який не тільки став першим, що відтворив в Україні епоху Просвітництва, а ще раз довів, що місто над Смотричем – столиця історичних фестивалів. Тож із впевненістю можна сказати, що Кам’янець-Подільський – місто, де живе історія XVIII століття. Принаймні, перший крок для цього зроблено.

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.

Новини по темі

Back to top button