ВійнаІнцидентиКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському презентували каталог творів Олександра Грена

Презентація каталогу творів Олександра Грена

26 червня у Галереї мистецтв відбулась презентація каталогу робіт відомого художника-педагога кінця ХІХ початку ХХ століть Олександра Грена – «Твори Олександра Грена у збірці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника».

У виданні, що побачило світ на 32 сторінках, – 18 творів митця, що зберігаються у фондах К-ПДІМЗ. Видано каталог у Кам’янці-Подільському – ФОП Панькова А.С.

У презентації каталогу разом з авторським колективом взяли участь співробітники К-ПДІМЗ, НІАЗ «Кам’янець», науковці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, творча інтелігенція міста, співробітники ЗМІ, краєзнавці.

Сьогодні, напевно, багатьом не потрібно розповідати про те, хто такий Олександр Грен, адже його творчість відома не тільки далеко за межами міста, а й за кордонами нашої держави. «Грен – це яскрава зірка, яка свого часу запалала, але тоді її не помітили як слід. І вона могла б стати забутою, якби не Борис Негода. Тож зараз, у ХХІ столітті, вона знову засяяла», – так під час представлення каталогу громадськості охарактеризувала художника та його талант Інна Швець (головний зберігач фондів К-ПДІМЗ). І в тих слова є зернина правди. Бо талан Грена – неповторний. І каталог – це ще один крок до популяризації його імені та творчості.

Про проект, над яким у музеї розпочали працювати ще минулого року розповіли: Руслан Йолтуховський (науковий секретар К-ПДІМЗ), Вікторія Віштаченко (мистецтвознавець, автор вступної статті, що відкриває каталог творів неповторного художника із міста над Смотричем).

Руслан Володимирович зазначив про значимість події – вихід у світ каталог, і те, що така практика стає уже гарною традицією і наразі є дуже важливою та необхідною – йдеться про видання каталогів із творами відомих художників, що зберігають у фондах музею. Нагадаємо, раніше К-ПДІМЗ видав каталог із роботами Тетяни Яблонської.

Вікторія Віштаченко розповіла про формування самого каталогу, роботу над текстом до нього, співпрацю з видавництвом.

З вітальним словом до присутніх звернувся і Віктор Паньков, який наголосив, що видавати Грена – не тільки велике щастя, а й велика відповідальність.

Гренівська подолянка – особливий феном. Ним захоплюється уже не одне покоління. А Поділля… Як же його любив Грен. Свого часу художник сказав такі слова: «Це були живі килими – пагорби й жінки, навіть боязко, тремтиш від краси, коли бачиш на фоні подільських горбів святково вбраних подолянок з червоно-чорними вишитими сорочками і букетами хусток на головах. Це чари. Для цього можна прожити двічі!». І в цьому вся творчість Грена. Як і він сам. Ніхто, певно, краще вже й не охарактеризує ні її, ні його.

Наразі каталог «Твори Олександра Грена у збірці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника» можна придбати в Галереї мистецтв. Ціна: 50 грн. А незабаром він з’явиться на усіх об’єктах К-ПДІМЗ.

Каталог «Твори Олександра Грена у збірці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника»
Презентація каталогу творів Олександра Грена. Інна Швець
Презентація каталогу творів Олександра Грена. Віктор Паньков. Вікторія Віштаченко. Руслан Йолтуховський

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.

Новини по темі

Back to top button