Кам'янець-Подільський

«Теплі історії про кохання» Віоліни Ситнік

Хтось вважає це найсвітлішим почуттям, а хтось – найстрашнішою карою, для одних – це дар з неба, а для інших – просто хвороба. Якби би там не було, але ігнорувати його не можна. Ім’я цьому феномену – Кохання.

Цьогоріч у видавництві «Брайт Стар Паблішинг» вийшла книга «Теплі історії про кохання», в якій вміщено 34 оповідання 26 авторів. Структурно книга поділена на чотири розділи: «Зустріч», «Він і вона», «Одружені», «Часоплин». 

Збірка за своїм наповненням відображає надзвичайно широкий спектр людських думок і переживань, вчинків і дій, емоцій і поривів, які об’єднує Кохання. Практично кожен з нас зможе знайти в цих творах щось своє, а в деяких і побачити себе, що дозволить знову пережити призабуті відчуття та емоції, поринувши в своє минуле. Частина творів вражає тонким знанням психології відносин між двома статями. Загалом оповідання розкривають всю силу, світлість і суперечливість Кохання, вражаючи своїм оптимізмом і драматизмом водночас.

Надзвичайно приємно, що серед авторів збірки є і кам’янчанка, журналіст газети «КлюЧ», заступник головного редактора літературно-мистецького збірника «Phoenix» Віоліна Ситнік. Читача вона порадувала оповіданнями «Про кохання розкаже троянда» та «Осінній вихор», які розміщені в першому і другому розділах відповідно. Приємно, що в обох творах фігурує наш рідний Кам’янець-Подільський, який не так часто є гостем літературних творів.

У першому оповіданні змальована історія знайомства хлопця однієї з кам’янецьких кав’ярень та постійної відвідувачки цього закладу. Згадана в назві твору троянда – це оригамі з серветок, які дівчина кожного разу залишала після відвідання кав’ярні. І хоч відносини головних персонажів твору розвивалися не надто швидко, проте завершилися хепі-ендом, завдяки тому, що дівчина забула на столі планшет, а хлопець знайшов у ньому текст, присвячений йому, і дописав його, запросивши на побачення. Крім того, завдяки тонкому психологізму відображено всі складнощі знайти сьогодні справжнє Кохання, моральний занепад сучасного суспільства (варто хоча б згадати хтивих дівчат-малоліток, таких же дам бальзаківського віку і наманікюрених фіф, які продають свої тіла багатим дядечкам).

У другому оповіданні зображено стосунки двох молодих людей, які швидко і динамічно почали розвиватися, але далі зійшли нанівець через «вітряність» хлопця. Логічним наслідком стало те, що він втратив кохану людину (якщо ж вона звісно була йому коханою) і навіть коли почув це, все рівно до кінця не усвідомив. Частина описаних подій відбулася в Старому місті Кам’янця-Подільського.

Що ж стосується збірки загалом, то вона просякнута світлими і позитивними емоціями, які дарує людям Кохання. Виникає тільки одне питання: а в житті так буває?..

Теплі історії про кохання

Ігор СТАРЕНЬКИЙ, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button