Кам'янець-Подільський

Перше «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Кам’янець-Подільський сміливо можна назвати культурною столицею Поділля, адже саме тут відбувається найбільша кількість фестивалів, літературно-мистецьких заходів та презентацій творчості відмих українських та закордонних митців. І тільки у місті над Смотричем справжні українські традиції тісно переплітаються з культурою 7 народів світу, які у різний час проживали тут.

Цього літа сивочолий Кам’янець своїм жителям та гостям подарував новий фестиваль від організаторів «Форпосту» – «Купальське коло». Дебютант презентував культуру двох братніх народів – українців та білорусів.

Двохденний фестиваль, що проходив 28 та 29 червня на території Руської брами, подарував відвідувачам чимало приємних вражень та емоцій. Чим же усіх так вразив фест?

МУЗИЧНА МОЗАЇКА. Кількість гуртів з України, Білорусі та Польщі, що виступали на «Купальському колі», вражала. На сцені фестивалю свою творчысть дарували такі гуртки як «Троя», «Haspyd», «Изречия», «Тринадцатый бубен», «Stryvigor», «Свентояр», «Natural Spirit», «Percival Schuttenbach», «Рокаш», «FolCore», «Omut Січгарт», «Litvintroll», «Paganland», «Znich», «Gods Tower».

Децибелів вистачало на усіх. Виконавців та їхніх прихильників просто КОЛОтило від ейфорії. Ковбасило, як кажуть, не по-дитячому. А поєднання автентичної музики та фолк-металу надало фестивалю своєрідного присмаку, що царював упродовж всього фесту.

ХЕНДМЕЙД. Погодьтесь, фестиваль без сувенірів – не фестиваль. Як же повернутись додому без милих оку сувенірів та подарунків друзям, родині, коханим, а головне – самому собі.

Майстри із різних куточків України так і манили своїми виробами прохожих. Ляльки, вишиванки, обереги, дощечки та магнітики із декупажем, скриньки, коники, вішаки, тарілки, браслети, сережки…. Окрім того, у продажу були старовинні монети, ароматне мило ручної роботи із сушеними фруктами, настоянки, медові напої, гільзи від куль, прикраси із справжніми квітами. Розмаїтою була і техніка майстрів. Що хочеш, те й обирай.

КОЛОРИТНІ ЛЮДИ. Де тільки не побачиш колоритних, себто незвичайних, людей. Вони – усюди. І вони заслуговують на те, щоб про них дізнавалися більше. А будь-який фестиваль – невичерпне джерело саме таких людей.

Практично кожен одягнувся у вишиванку, а дівчата наплели навіть віночків.

Своїм одягом увагу привернули і двоє молодиків – Олексій Воронка та Денис Беднарський. Вони – київські реконструктори шотландських костюмів 1638-1642 рр. Чорні вишиванки на них, як зазначили гості міста, символізували їхнє українське коріння, а кілти – зацікавленість культурою шотландців.

Увагу до себе привертали і крамарі.

46-річний Олег Олександрович прибув із Хмельницького разом із своєю дружиною. Він – затятий шанувальник подібних фестивалів, адже, як стверджує хмельничанин, таку музику слухає ще з 80-х рр. «Арія», «Pink Floyd», потім – «Metallica». Каже, що в першу чергу приїхав, аби послухати таку музику.

Іван Юрійович – ще один хмельничанин.  На фестиваль він привіз товари з меду і продуктів бджільництва. У нього – вироби з воску, питний мед, медовий бальзам, медовуха… Каже, що займається бджолярством уже понад 30 років, має свою пасіку.

ЇЖА ТА НАПОЇ. Любителям смачно попоїсти різноманітні страви та напої презентував ярмарок, що розташувався на березі річки Смотрич та біля стін Руської брами. Серед асортименту – борщ, смажена картопелька, ковбаски, узвар, квас, каші на вогні… Намети так і запрошували до столу.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ. Фестиваль вдався. І нехай заздрять усі, хто на ньому не був.

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фестиваль «Купальське коло»

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button