Кам'янець-Подільський

Умань: курс на туризм

Туристичний проект «Uman Travel»

27-29 квітня в Умані пройшов туристичний проект «Uman Travel». До перлини Черкащини із 11 областей України з’їхались учасники, які пройшли конкурсний відбір аби стати одним із 12 ревізорів, що перевірять туристичну сферу Умані.

До участі організатори запрошували журналістів, громадських діячів, представників туристичної галузі та просто творчих особистостей віком від 18 до 35 років, що мають зв’язки із ЗМІ свого міста. Тож до Умані з’їхались найкращі: журналісти, студенти, співробітники музеїв, громадські активісти. Хмельниччину представляв молодший науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, член НСЖУ, редактор інтернет-видання «7 днів» Андрій Павловський.

Учасники проекту отримали три дні незабутнього відпочинку в Умані. На них чекали цікаві екскурсії містом, дендрологічним парком «Софіївка», «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря», краєзнавчим музеєм та «маленьким Ізраїлем» – однією із частин міста, де євреї з усього світу щороку святкують Новий рік. Також ревізори взяли участь у тренінгах та майстер-класах, відчули себе сомельє на дегустації  вин від уманських виноробів, побували у селі Легедзине, де ознайомились з трипільською культурою.

У рамках проекту відбулась і зустріч з міським головою Олександром Володимировичем Цебрієм. Як зазначив очільник міста, пріоритетним напрямком розвитку Умані обрано туризм, адже місто має чудове географічне розташування – знаходиться в центрі України, на перетині усіх автошляхів. Окрім того, 20% історико-архітектурних пам’яток Черкаської області – на території Умані.

Як стало відомо, не було у місті раніше і відділу туризму. Його в Умані створили уперше. Шкодувати грошей на розвиток туристичної галузі, як наголосив Олександр Володимирович, не збираються, адже, вивчивши досвід Кам’янця-Подільського та Львова, розуміють, що той потенціал, який є у міста, може вивести його у лідери. Принаймні, робитиметься усе можливе, щоб Умань була не гіршою, ніж Кам’янець-Подільський, який входить у трійку найбільш відвідуваних туристами міст. Також мер повідомив, що минулого року було підписано договір про поріднення із містом над Смотричем.

– У нас є «перлина» міста – дендрологічний парк «Софіївка». Також центр брацлавських хасидів з могильним комплексом імені Рабі Нахмана знаходиться на території нашого міста, що приваблює сотні тисяч туристів протягом року. – зазначив Олександр Володимирович. Тому Умань розраховує не тільки на вітчизняного туриста, а й на мандрівників із інших країн. Працює Умань і над власною «родзинкою». Львів має каву, Умань матиме щось своє.

Користуючись нагодою, Олександр Володимирович передав вітання міському голові Кам’янця-Подільського Михайлу Сімашкевичу. Також в Уманській міській раді повідомили, що за декілька тижнів у їхньому місті з’явиться реклама Кам’янця-Подільського, а трохи згодом – реклама Умані у місті над Смотричем. Тож поріднення дає свої перші плоди. Як усе складеться надалі – покаже час. А у тому, що курс на туризм – вірне рішення, Кам’янець-Подільський переконався уже давно, і вірить в успіх Умані.

Туристичний проект «Uman Travel»

Туристичний проект «Uman Travel»

Туристичний проект «Uman Travel»

Туристичний проект «Uman Travel»

Фото Валентина ВАЙСА.

Новини по темі

Back to top button