Кам'янець-Подільський

Кам’янець-Подільський побачив посмертну маску Кобзаря

У Кам’янці-Подільському відбулась непересічна мистецька подія! 25 та 26-го квітня у місті над Смотричем експонувалась виставка «Останнім шляхом Кобзаря» із особливо цінним експонатом – посмертною маскою Тараса Григоровича Шевченка, яку до нашого міста привіз філателіст, громадський діяч, організатор історичного міжнародного походу-реквієму з однойменною назвою Олександр Канівець із Києва.

Експозицію,  що розмістилась у одній із залів Галереї мистецтв К-ПДІМЗ,  склали раритетні конверти, зібрані під час походу-реквієму від Санкт-Петербурга до Канева – з нагоди 150-річчя від перепоховання Тараса Шевченка. Похід-реквієм відбувся в 2011-му, а вже наступного року до не менш важливої річниці Кобзаря філателіст представив широкій громадськості цю тематичну виставку.

– Експозиція «Останнім шляхом Кобзаря» експонувалася до 200-річчя від дня народження Шевченка починаючи з 2012-го року більше, ніж у 60-ти населених пунктах України. Щоб дух Кобзаря, так би мовити, був у кожній області. – зазначив пан Олександр.

Посмертну маску Т.Г. Шевченка філателістові спеціально для виставки надали друзі-колекціонери.

Разом із виставкою «Останнім шляхом Кобзаря» до Кам’янця-Подільського прибула ще одна філателістична експозиція – «Україна – козацька держава», що сформована із систематизованих поштових відправлень, зібраних в ході поштової естафети, приуроченої до 525-ї річниці виникнення козацтва на українських землях.

Після двохденного перебування у нашому місті, виставки помандрували у Хмельницький, потім – у Стару Синяву, далі – на Вінниччину.

Новини по темі

Back to top button