Телескоп «Хаббл» зробив знімок дивної галактики

Апарат надіслав гарне фото незвичайної спіральної галактики, розташованої в сузір’ї Жирафа. Основна маса її зірок зосереджена на одній гілці спіралі, а з іншого боку майже нічого немає.

На знімку космічного телескопа «Хаббл» зафіксована спіральна галактика Arp 184, або NGC 1961 — одна з 338 структур, описаних астрономом Халтоном Арпом в 1966 році в «Атласі пекулярних галактик».

«Хаббл» зафіксував асиметричну спіральну галактику | Космічна фотографія дня 5 травня 2025 року «Незвичайна» спіральна галактика Arp 184 або NGC 1961, знята космічним телескопом «Хаббл» NASA/ЄКА. (Зображення надано: ESA/Hubble & NASA, Дж. Далкантон, Р. Дж. Фолі (Каліфорнійський університет у Санта-Крузі), К. Кілпатрік) Джерело: https://phys.org/

Галактика Arp 184 була включена в каталог через незвичайний розподіл речовини в її спіралі. На знімку видно широку, усипану зірками спіральну гілку, яка здається тягнеться до Землі. На дальній стороні галактики помітно лише кілька згустків газу і рідкісний розсип зірок. Arp 184 знаходиться приблизно в 190 мільйонах світлових років від Землі. На небі її місце розташування відповідає сузір’ю Жирафа.

Зображення, отримане за допомогою «Хаббла», є результатом трьох програм спостереження Snapshot, що надають знімки космічних об’єктів, в яких можливі пароксизмальні астрономічні події. До них відносяться спалахи наднових і припливні руйнування, коли надмасивна чорна діра розриває необережну зірку або планету на частини. Оскільки за останні три десятиліття в галактиці Arp 184 зафіксовано чотири вибухи наднових, вона є постійною мішенню мисливців за надновими.

Exit mobile version