Кам'янець-Подільський

У Кам’янці Макс Кідрук презентував новий трилер «Зазирни у мої сни»

Кам'янчани зазирнули у сни від Макса Кідрука

7 жовтня у Великій залі Галереї мистецтв К-ПДІМЗ було людно – Літературна зала та творче об’єднання «PHOENIX» запросили усіх охочих на презентацію нового трилера Макса Кідрука «Зазирни у мої сни» («ЗУМС»).

Український письменник завітав до Кам’янця-Подільського уже втретє і, як завжди, приємно здивував, перетворивши у черговий раз класичну зустріч зі своїми прихильниками на справжню презентацію-відкриття із науково-енциклопедичним присмаком. І хоч це звучить насторожуючи, проте усе не так, адже Макс Кідрук добре володіє вмінням розповісти про складне надзвичайно просто.

І це дійсно так. Адже сумлінну підготовку автора «ЗУМС» до своїх презентацій видно неозброєним оком. Одразу складається враження, що це не просто презентація, а щось значно більше, щось таке, що розвиває та наповнює сенсом і стійким враженням, що час не був згаяний даремно. А низка запитань, які рояться в голові після зустрічі із Кідруком, ще довго не дають спокою. Аж поки не знайдеш відповідь на кожне із них.

Під час презентації говорили і про ДНК, і про сни, і про життя та смерть. Кідрук на собі проілюстрував і космічні процеси. Сказати, що письменник давить своїм інтелектом – буде помилковим твердженням. Все навпаки: лише доступно пояснює складні речі. Автор намагається усе, що відбувається навколо нас та з нами самими, пояснити крізь призму науки. Оскільки Макс – матеріаліст, скептик та атеїст, йому це добре вдається.

Ідея книги «Зазирни у мої сни», як розповів автор, виникла у нього ще три роки тому. Саме тоді письменник прочитав статтю професора Дж. Гелланта, що першим зумів розкодувати нервові імпульси та відтворити те, що бачить людина. Це відкриття ознаменувалось можливістю «зазирнути людині у сон». Тому перед тим, як розповісти про свій новий трилер та щоб усе й усім було зрозумілим, Макс Кідрук і довелося пояснювати що таке генетика, ДНК, мітохондрії, зупинка серця, нервові імпульси, клінічна смерть, синдром несподіваної смерті немовлят/дорослих. Із зазначеним синдромом матиме безпосередній зв’язок його наступний роман – «Не озирайся і мовчи».

У центрі ж «ЗУМС» історія п’ятирічного хлопчика Тео, в якого під час операції на 36 секунд зупиняється серце. Хоч лікарям і вдалося витягнути хлопчика зі стану клінічної смерті, з хлопчиком після операції починає відбуватись щось надприродне. Уві сні до нього навідується якась лиха сила. Родина намагається дізнатись, що ж не так із їх сином і звертається до лікарів. Але це «лихе» починає усвідомлювати, що за ним спостерігають…

Макс Кідрук зазначає, що роман на 50% технотриллер, а на 50% – соціальна драма. Також упевнено заявив, що саме «ЗУМС» заслуговує на екранізацію, адже вважає роман найсильнішим із тих, що вже опубліковані.

На завершення презентації кожен міг запитати у письменника про те, що цікавило найбільше та позмагатись за приз від кам’янецького фотохудожника Максима Мазура та творчого об’єднання «PHOENIX» – безкоштовну фотосесію. Переможницею у конкурсі стала Аліна Політико, яка запитала у Кідрука про його відношення до смерті та емоції і почуття, які та у нього викликає.

Зустріч завершилася фотографуванням на згадку із Максом Кідруком та автограф-сесією.

Фото Максима Мазура.

Новини по темі:

Back to top button