Кам'янець-Подільський

Абстрактна реальність на фото

«Нині фотографія вже стала мистецтвом і розвивається паралельно з живописом, графікою та іншими видами образотворчого мистецтва. Для того, щоб хмельничани змогли простежити розвиток фотографії та образотворчого мистецтва, Хмельницькі музей-студія фотомистецтва та обласний художній музей створили освітньо-мистецький проект «Перетинання», – поділився директор фотомузею Костянтин Жданов 27 жовтня під час відкриття виставки Першого відкритого всеукраїнського конкурсу абстрактної фотографії та фотопроекту Валерія Лещинського «Абстрагування душі».

Як повідомляє Проскурів, експозиція складається з двох частин – абстрактні роботи учасників конкурсу та проектні світлини.

Абстракціонізм (з латинського означає віддалення, відволікання), як пояснюють професіонали, це напрям в образотворчому мистецтві, який відмовився від наближеного до дійсності зображення форм. Його представники змінюють конкретну форму зображуваного поєднанням ліній, фігур, кольорових плям. Мистецтво створюється під впливом відчуттів і думок про те, що світ набагато складніший, ніж той, який ми бачимо.

«Абстрактна фотографія – певний вид фотомистецтва, в основі якого – зображення форм, ліній і кольору на знімку, виконаному за допомогою різних фотоприйомів і технологій. Головним для такої фотографії є відхилення від символічних уявлень», – пояснює фотограф і мистецтвознавець Олег Малов, який провів охочим лекцію на тему абстрактного фото після відкриття експозиції. На виставці – 29 робіт переможців і номінантів всеукраїнського конкурсу абстрактної фотографії. Серед них робота-переможниця (отримала диплом третього ступеня) нашої подільської фотомайстрині Марини Шавиріної-Школяр «Червоне на червоному» (на фото). Зроблений знімок, як розповідає авторка, під час прогулянки в одному з чернівецьких двориків.

Уважні глядачі знайдуть світлину іще одного земляка – абстракція «Трикутники» Юрія Савіна (Кам’янець-Подільський).

Вагома частина експозиції, а саме 15 світлин, з проекту Валерія Лещинського «Абстрагування душі». Тут – творчий політ автора. Світлини – кольорові і чорно-білі перетворюють навколишній світ на щось нереальне. Заглиблюючись фотокамерою у частини предметів, виокремлюючи згустки кольорів, автор перетворює дійсність на щось фантастичне. Реальність завдяки фотокамері тепер ніби в іншому вимірі – нечіткому, незрозумілому, але чуттєвому і по-мистецькому захопливому. З відкриттям виставки авторів та відвідувачів привітали директор обласного художнього музею Лариса Чернова, провідні фотомайстри міста, а також начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков, який від міської ради та особисто міського голови Олександра Симчишина передав диплом Валерію Лещинському.

Ірина САЛІЙ.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button