Підручникотворення стане публічним
Книговидавці, експерти та МОН взялися до розробки електронного депозитарію для підручників. Так, 9 липня відбулася чергова зустріч заступника міністра освіти і науки Павла Полянського з книговидавцями й експертами щодо впровадження нової схеми відбору навчальних підручників.
Як інформує освітній портал ПедПРЕСА, серед завдань було окреслено три основні на коротку перспективу: розроблення електронного порталу, на якому будуть розміщені макети підручників для вільного вибору вчителем; створення незалежної експертної агенції з експертизи підручників, після висновку якої підручник розміщуватимуть на порталі; а також – розроблення змін до нормативних документів, санітарних норм і правил тощо.
Відповідно до визначених завдань було створено три робочі групи, які за два тижні мають подати перші напрацювання. Група з розроблення депозитарію має запропонувати схему доступу до ресурсу, розміщення макетів підручників на порталі, замовлення викладачем підручника та зворотного зв’язку. Окрім того, передбачено, що у вересні цього року буде організовано навчальний тренінг для викладачів, як користуватися депозитарієм.
Робоча група з розроблення структури незалежної експертної агенції працюватиме над її функціями, критеріями відбору експертів до її складу та критеріями експертизи. Третя група розроблятиме зміни до санітарних норм і правил щодо підручників.
Усі проекти, запропоновані групами, будуть розміщені на сайті МОН для громадського обговорення.