Інциденти

На Кам’янеччині розпочались жнива

На Кам'янеччині розпочались жнива

Щороку гаряча літня пора знаменується початком жнив – кампанії, результати якої очікують не тільки керівники й працівники господарств, а все населення загалом. Збирання хлібів підбиває підсумки річної праці хліборобів. Видно, який результат отримано, як застосовувалися новітні технології ведення рослинництва, якими були стратегії керівництва господарств району. Чи будемо з хлібом, як житимемо – на ці важливі питання відповідь дадуть жнива 2014 року.

Як інформують в Кам’янець-Подільській районній державній адміністрації, 2 липня аграрії Кам’янець-Подільського району приступили до збирання врожаю. Цьому передувала клопітка підготовка: ремонт зернозбиральної техніки, комплектація робочих бригад з технічного обслуговування і ремонту техніки в полі, заходи з охорони праці і пожежної безпеки, підготовка складських приміщень, вагових господарств, іншого обладнання до прийому та збереження зерна.

Під урожай 2014 року в усіх господарствах району посіяно 18,7 тис. га ранніх зернових культур, в тому числі: озимої пшениці – 12,9 тис. га, озимого ячменю – 1,5 тис. га, озимого жита – 0,2 тис. га, ярого ячменю – 3,5 тис. га. Крім того, до збирання підлягає 3,7 тис. га озимого ріпаку.

Станом на звітну дату в районі розпочали жнивну компанію 15 господарств, це половина з тих, що мають ранні зернові культури. Серед них такі господарства як: ФГ «Велес-Агро», ВК «Іскра-2007», ПП «Деметра», ПП «Леон-Агро 2011» та СТОВ «Гарант».

В загальному по району вже зібрано:

– озимого ячменю обмолочено на площі 627 га (41,4% до посіяного) та при середній урожайності 45,0 ц/га намолочено 2797 тонн. Краща урожайність по підприємствах ПП «Леон-Агро 2011» та ТОВ «Промінь Галичина».

– озимого ріпаку намолочено 959 тонн із площі 289 га (8% від посіяного) з урожайністю 33,0 ц/га. Найкраща урожайність по ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» та СТОВ «Гарант».

Розпочато збір ярого ячменю, якого вже обмолочено на площі 35 га та з урожайністю 48 ц/га намолочено 171 тонну.

З метою огляду ходу проведення жнивної кампанії 7 липня виїхали голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Володимир Барановський та начальник управління агропромислового комплексу Ігор Гай в одне із сільгосппідприємств району – ПП «Леон-Агро 2011», що в селі Ходорівці. Загальна площа орендованої землі в даному господарстві складає 879,0 га, які повністю засіяні сільгоспкультурами. З них зернова група становить 405,0 га та 474,0 га під посівом технічних культур. На сьогодні в господарстві практично завершено збір озимого ячменю (95% від посіяних площ) із середньою урожайністю 47,0 ц/га. Збір урожаю проводиться власним комбайном «КЛАС», крім того, працює ще декілька тракторів. Одночасно з цим на підприємстві вже проводяться розрахунки з пайовиками, а саме соломою в тюках по собівартості. В даному підприємстві виплачується по 3,5% орендної плати від нарахованої грошової оцінки землі.

Маємо надію, що аграрії району, незважаючи на мінливі погодні умови, які постійно вносять свої корективи в напружену роботу трудівників поля, в оптимальні строки, без втрат, зберуть гарний врожай, що дасть змогу забезпечити формування регіональних ресурсів зерна відповідно до річної потреби району та забезпечити продовольчу безпеку Кам’янеччини.

Новини по темі

Back to top button