ВійнаСвіт

Біологи розкрили секрет розмноження туберкульозної палички

Туберкульозна паличка і багато інших бактерії ділять себе на дві рівні половини під час розмноження завдяки дуже простому і наочному математичного принципу, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Microbiology.

«Нам фактично довелося провести найдовший експеримент із застосуванням атомно-силового мікроскопа, який ще не проводився в історії біології. Він показав, що нові технології не тільки дозволяють нам краще вивчати ті речі, про які ми вже знали раніше, але і знаходити щось нове, що ми ніколи не очікували», – говорить Георг Фантнер  з Федерального технологічного інституту Швейцарії в Лозанні.

Блокування їх формування за допомогою ізоніазиду та інших протитуберкульозних ліків приводила до того, що клітина не могла нормально розділити хромосоми і коректно розщепитися на дві половини.

Вчені планують з’ясувати це в ході подальших спостережень за мікробами, і розкриття математики цих «біохвиль» допоможе нам створити нові антибіотики, які не вбивають бактерій, а заважають їм розмножуватися.

Фото з мережі.

Новини по темі

Back to top button