Кам'янець-Подільський

Сергій Жадан презентував «Життя Марії»

Сергій Жадан презентував у Кам'янці-Подільському «Життя Марії»

1 травня з презентацією своєї нової книжки «Життя Марії» до Кам’янця-Подільського завітав славнозвісний письменник, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан. Зустріч з митцем відбулась на площі Польський ринок. Клопіт організаційних турбот взяло на себе творче об’єднання «PHOENIX».

Всеукраїнський тур книжки «Життя Марії» розпочався завдяки Міжнародній літературній корпорації «MERIDIAN CZERNOWITZ» 30 березня і триватиме до 15 травня.

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом «MERIDIAN CZERNOWITZ» Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси.

На думку автора, подібні заходи важливі якнайперше тому, що змінилась країна, змінилось повітря. «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами».

До Кам’янця-Подільського Сергій Жадан завітав не тільки із із президентом корпорації«MERIDIAN CZERNOWITZ» Святославом Померанцевим, а й з усією її творчою командою.
«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно протягом останнього року. За словами Сергія Жадана, ця книжка про любов і ненависть. «Вона особлива тим, що писалась як щоденник – за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного».

Як зазначає редактор книжки Олександр Бойченко, «найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей».

Презентації книги, що відбуваються у різних куточках України, проходять в межах проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Частина зібраних кошті буде передана на потреби АТО.

Президент MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев додає, що це вже не перший книжковий проект із згаданим автором. «Я щасливий, що тут вміщено мої та, впевнений, усіх поціновувачів творчості Сергія, улюблені та вже відомі вірші – «Салман тримав на вокзалі кіоски…», «Свобода (2 бердичівські євреї), «Пливи, рибо, пливи…», «Візьми лише найважливіше. Візьми листи…».

Книжка проілюстрована знімками, зробленими Сергієм Жаданом та харківським дизайнером Іллею Павловим.

Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», Польський інститут у Києві, Paul Celan Literaturzentrum у м.Чернівці, Польський Інститут Книжки

Інформаційні партнери: «Українська правда», HromadskeTV, Громадське радіо, журнал «Країна», «Газета по-українськи», Gazeta.ua

Партнери у м. Кам’янець-Подільський: творче об’єднання «PHOENIX», газета  «Кам’янецький часопис «Ключ», інтернет-видання «7 днів».

Сергій Жадан презентував у Кам'янці-Подільському «Життя Марії»

Сергій Жадан презентував у Кам'янці-Подільському «Життя Марії»

Сергій Жадан презентував у Кам'янці-Подільському «Життя Марії»

Фото Олега СІНЬКОВА, Юлії ПЕЛЕПЧУК.

Related Articles

Back to top button