Кам'янець-Подільський

Перший день в Берліні

187 країн із 5 континентів 06 березня зустрілись на місці щорічної зустрічі в Берліні на Міжнародній туристичній виставці, яку вважають найбільшою в Європі, оскільки навіть площа, яку займають учасники, вражає – 160 000 м².

Очікується 113 тисяч відвідувачів, 60% із яких – німці, 40% – представники інших країн. Україна цьогоріч готувалась до туристичної виставки в Берліні за фінансової підтримки GIZ. Концепція української презентації виражається в логотипі «Magic Ukraine» («Чаруюча Україна»).

Як інформує Кам’янець-Подільська міська рада, стенд України займає 240 м² і розташований на торішньому місці лише з тією різницею, що міста і регіони представлені із заходу на схід, саме так, як розміщені географічно. Тому Подільсько-Буковинський регіон, у складі якого Кам’янець-Подільський разом із Чернівцями і Хотином, зайняв дуже вигідне для відвідувачів розміщення – початок України на заході, далі ідуть Луцьк, Львів, Київ, Одеса, Кримський регіон із Севастополем, Донецьк, Харків, Черкаси.

З 10:00 ранку розпочалась церемонія офіційного відкриття українського національного стенду. У виступах Олександра Попова (радник посла України в ФРН), Олени Шаповалової (голова Державного агентства туризму та курортів України), Матіаса Бранта (керівник проекту Німецького товариства підтримки міжнародної співробітництва (GIZ)) відзначалась велика зацікавленість України бути представленою на ІТВ-2013 і, що не менш важливо, зацікавленість міжнародної спільноти бачити тут українські туристичні принади. Особливо, це актуально після Євро-2012, як закріплюючий фактор відкритої для іноземного туриста країни.

Вже з перших годин на стенді Подільсько-Буковинського регіону почалась активна робота. Цього року місто поїхали представляти, як і торік, Альона Кузема – директор департаменту гуманітарної політики, Наталя Українець – начальник відділу туризму ДГП, Арсен Даниленко – член ГО «Міське товариство шанувальників фортифікації», актор міського молодіжного театру «Лінк», сертифікований екскурсовод. Партнерами участі міста виступили готельні комплекси «Клеопатра» (Оксана Дарчук), «Гала-готель» (Анатолій Ковальський), «7 днів» (директор міської філії Сергій Грін) та мережа стоматологічних клінік «Атланта», власниця якої – Ірина Слонецька із чоловіком Дмитром Слонецьким – депутатом міської ради, взяли безпосередню участь у виставці.

Цьогоріч Кам’янець представляв на міжнародний загал такі основні продукти: туристичну інфраструктуру міста (історичні та культурні пам’ятки, заклади розміщення із широким спектром послуг, екскурсійні маршрути), рекреаційний потенціал регіону (Подільські Товтри), подієвий туризм (фестивальні заходи міста) та зовсім новий для нашого міста медичний туризм, який пропонує іноземному туристу цілісний продукт стоматології та туризму. Іноземець матиме змогу пройти курс лікування у найкращій стоматологічній клініці нашого міста «Атланта» та здійснити захоплюючу подорож Подільсько-Буковинським регіоном. Саме на виставці буде здійснено розіграш такого призу – 5-денний туристично-медичний продукт.

Туристичними операторами цьогорічної презентації Подільсько-Буковинського туристичного регіону виступили представники Чернівців: «Навколо світу» та «Круїз 2000». Аніматорами нашого стенду працювали – майстриня мотанкового мистецтва Оксана Атаманюк, яка демонструвала майстре-клас з виготовлення ляльки-мотанки, та Арсеній Даниленко, який представляв середньовічну культуру Кам’янця.

Ще однією подією першого дня був урочистий прийом в посольстві Австрії в Німеччині для представників туристичних країн дунайського регіону. Кам’янець-Подільська делегація в особі Олени Куземи та Наталії Українець отримала запрошення і відвідала захід. Австрійці зібрали широке представництво України, Албанії, Румунії, Молдови і виразили своє бажання підтримувати міжнародне співробітництво в напрямку розвитку туризму. Кам’янець мав можливість представити тут свої презентаційні матеріали.

По переду ще 4 дні активної роботи на ІТВ, брифінг для іноземних журналістів та туроператорів, презентації та майстер-класи.

Новини по темі

Back to top button