Економіка

Гривні пророкують падіння вже в вівторок

Офіційний курс долара на вівторок, 28 грудня, встановлено Нацбанком на рівні 27,23 грн/$, що на 4 копійки нижче за показники п’ятниці.

Євро подешевшає на 3 копійки до 30,81 грн/€.

Курс на міжбанку

Останні торги минулого тижня, 24 грудня, відкривалися в рамках 27,19-27,25 грн/$. За словами директора департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганни Золотько, на початку сесії активність учасників ринку була дуже слабкою – котирування практично не рухалися.

Однак у міру виходу на ринок нових учасників пропозиція інвалюти почала переважати, що спровокувало плавне зміцнення гривні.

Мінімальний значень дня – 27,2-27,21 грн/$ – курс досяг близько полудня.

Нижче цих позначок котирування опуститися не змогли через зростання попиту, оскільки саме на цьому рівні курсу активізувалися покупці.

Котирування почали плавно зростати. Після обіду обсяг пропозиції іноземної валюти відчутно скоротився, що було пов’язано здебільшого з великим траншем ПДВ-відшкодування. Сьогодні Держказначейство перерахувало експортерам за цією статтею 2,1 млрд грн “, – зазначила Золотько.

Ще прискорив зростання котирувань дисбаланс на ринку. Як пояснює скарбник, до 15 години котирування піднялися до рівня 27,23-27,25 грн/$ і утримувалися в цьому діапазоні аж до завершення сесії TOD (розрахунки щодня).

Загалом сьогоднішні торги пройшли дуже спокійно і з мінімальною волатильністю. Різниця між максимальним та мінімальним курсом залишила всього 5 копійок, що незвично низький показник для торгів останніх тижнів “, – зазначила банкір.

Загалом у Bloomberg за день пройшло угод на $169 млн – це, каже Золотько, також суттєво нижче за середні показники п’ятниці.

Щодо перших торгів наступного тижня, у вівторок, Золотько очікує на продовження тенденції до поступового зростання котирувань. Вона вважає, що це буде пов’язане із великими виплатами ПДВ-відшкодування експортерам.

За її оцінками, торги вівторка пройдуть у рамках 27,2-27,42 грн/$.

Новини по темі

Back to top button