Кам'янець-Подільський

Повернули до життя

Повернули до життя

30 січня в Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбувся відкритий захист магістерських робіт студентів кафедри ОДПМ та РТМ К-ПНУ ім. І. Огієнка, організований в рамках проекту «Від забуття до відкриття».

Студенти спеціальності «Реставрація творів мистецтва» презентували 6 відреставрованих пам’яток образотворчого мистецтва – два жіночих портрети Дмитра Жудіна (кінець ХІХ – початок ХХ ст.), ікона «Знамення» (ХІХ ст.), яка була повністю переписана, ікона «Спас виноградар» (ХІХ ст.), велика ікона Феодосія Чернігівського (ХХ ст.) та одна зі стулок царських врат ХVIII ст.

Знищити – легко, а от зберегти чи відновити – важко. Понад рік часу потрібно було студентам нашого університету, щоб повернути до життя безцінні скарби мистецтва, які піддалися руйнівному впливу часу. У кожного експонату своя неповторна історія. Одна відкрита як книга, інша – вкрита таємницями. Під час захисту магістранти повідали їх усі. Розповіли вони і про етапи роботи та труднощі, які виникали під час реставрації.

Ми поспілкувались із Дмитром Добрянським, який працював над реставрацією одного із жіночих портретів Дмитра Жудіна. Молодий реставратор зізнається, що роботи було чимало: «Портрет надійшов на реставрацію в незадовільному стані, мав ветхі окрайки та значні втрати і осипання». Але, як відомо, нічого неможливого не буває, тому з роботою Дмитро впорався, дотримуючись усіх реставраційних норм щодо творів, які виконані на полотняній основі з олійними грунтами. Також йому вдалося визначити і приблизний час написання портрету: «За манерою письма Жудіна та віком його доньки, адже саме вона зображена на полотні художника, вдалося встановити вік роботи і час написання. Це – 1910-ті роки, оскільки Ользі на портреті приблизно 20, а у той час Дмитро Жудін писав саме у такій манері. Тоді він комбінував дві техніки – лисування та пастосу».

Усі відреставровані роботи повернулися у фонди Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Дмитро Жудін. Дівчина. 1910-ті рр.

Новини по темі

Back to top button