Кам'янець-Подільський

К-ПНУ увійшов у сотню

«Webometrics Ranking of World’s Universities» опублікував рейтинг світових університетів за рівнем їх присутності в мережі станом на січень 2017 року.

Світовий рейтинг охоплює 20 тисяч університетів та навчальних закладів з усього світу. Свої рейтингові web-місця отримали і 342 вищих навчальних заклади з України. Згідно з результатами рейтингу найбільш присутнім в мережі українським вищим навчальним закладом є Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Друге місце посів НТУ «Київський політехнічний інститут», третє – Сумський державний університет.

Четверте, п’яте і шосте місця в українському рейтингу отримали Харківський національний університет ім. Каразіна, Львівський національний університет ім. Франка та Одеський національний університет ім. Мечникова. Сьоме і восьме місця посіли НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Національний університет «Львівська політехніка». Дев’яте місце в українському рейтингу отримав Національний авіаційний університет. Десятий рядок за Тернопільським національним економічним університетом. А 99-ту сходинку цього рейтингу посів Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

У процесі складання «Webometrics Ranking of World’s Universities» розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету.

Разом з тим, варто зазначити, що українські університети поки не є світовими лідерами за показниками своєї присутності в мережі.

Новини по темі

Back to top button