Кам'янець-Подільський

БЛК «Ліра» шукав нескорені серця

БЛК «Ліра» шукав нескорені серця2 листопада у ПДАТУ бібліотечний літературний клуб «Ліра» зустрічав талановитих, чарівних, молодих жінок-поетес Людмилу Веселу та Оксану Почапську.

Людмила Весела працює журналістом районної газети «Дунаєвецький вісник», Оксана Почапська – доцент кафедри журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

З перших хвилин зустрічі, Людмила і Оксана захопили слухачів дружніми усмішками, щирістю, відкритістю у спілкуванні, яскравістю, чаруючою душевністю і часом несподіваністю поетичних образів і при всій відмінності їх поетичної мови, присутні почули єдину відверту сповідь жіночої душі.

У поезіях жіноча душа «…звалища із щоденних справ, турбот і радощів» (О. Почапська); яка пізнає себе і світ: «Я – мале тіненя у зграї вгодованих тіней»; холоне від самотності: «Стояла – як німа – під вікнами… Не кликав…», в той час, коли«Всесвіт весь – в сльозі на твоїх віях»(О. Почапська), але і тоді зболена душа розуміє, що «…для серця це дуже важливо, коли просто віриш» (Л. Весела).

Вірш Оксани Почапської «Я – українка» наповнив атмосферу літературної вітальні гордістю, патріотизмом, великою любов’ю до своєї Батьківщини:

…Я – українка.
В моїх руках – незміренні скарби землі моєї.
Моє жовто-блакитне «Я» дерли надвоє,
Обмежуючи мій простір червоним,
Розчавлюючи моє серце вбивством моїх безсмертних дітей.
…І ставили мене на коліна,
І тисячу разів я підводилась зі словами:
Я – українка!

Літературний захід «У пошуках нескорених сердець…», який пройшов за сприяння кафедри фізико-математичних та загальнотехнічних дисциплін, кафедри історії, філософії та права, підготувала та провела бібліотекар Валентина Уманець.

Ольга ЦИГАНОК, спеціально для «7 днів».

Related Articles

Back to top button