Кам'янець-Подільський

БЛК «Ліра» шукав нескорені серця

БЛК «Ліра» шукав нескорені серця2 листопада у ПДАТУ бібліотечний літературний клуб «Ліра» зустрічав талановитих, чарівних, молодих жінок-поетес Людмилу Веселу та Оксану Почапську.

Людмила Весела працює журналістом районної газети «Дунаєвецький вісник», Оксана Почапська – доцент кафедри журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

З перших хвилин зустрічі, Людмила і Оксана захопили слухачів дружніми усмішками, щирістю, відкритістю у спілкуванні, яскравістю, чаруючою душевністю і часом несподіваністю поетичних образів і при всій відмінності їх поетичної мови, присутні почули єдину відверту сповідь жіночої душі.

У поезіях жіноча душа «…звалища із щоденних справ, турбот і радощів» (О. Почапська); яка пізнає себе і світ: «Я – мале тіненя у зграї вгодованих тіней»; холоне від самотності: «Стояла – як німа – під вікнами… Не кликав…», в той час, коли«Всесвіт весь – в сльозі на твоїх віях»(О. Почапська), але і тоді зболена душа розуміє, що «…для серця це дуже важливо, коли просто віриш» (Л. Весела).

Вірш Оксани Почапської «Я – українка» наповнив атмосферу літературної вітальні гордістю, патріотизмом, великою любов’ю до своєї Батьківщини:

…Я – українка.
В моїх руках – незміренні скарби землі моєї.
Моє жовто-блакитне «Я» дерли надвоє,
Обмежуючи мій простір червоним,
Розчавлюючи моє серце вбивством моїх безсмертних дітей.
…І ставили мене на коліна,
І тисячу разів я підводилась зі словами:
Я – українка!

Літературний захід «У пошуках нескорених сердець…», який пройшов за сприяння кафедри фізико-математичних та загальнотехнічних дисциплін, кафедри історії, філософії та права, підготувала та провела бібліотекар Валентина Уманець.

Ольга ЦИГАНОК, спеціально для «7 днів».Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button