Інциденти

Хмельницький презентував перші реєстри відкритих даних в режимі реального часу

Презентація реєстрів відкритих данихПрацівники ХМКП «Хмельницькінфоцентр» за підтримки КУ «Агенція розвитку Хмельницького» розробили проект MyCity, який став фіналістом найбільшого національного конкурсу інноваційних ІТ-проектів «Open Data Challenge» на основі відкритих даних.

Як зазначають на сайті міськради, першим етапом реалізації проекту є відкриття реєстрів міської ради в реальному часі.

6 вересня у міськраді презентовано перші 9 відкритих реєстрів, якими можна буде користуватися усіх охочим для оперативного отримання інформацій у різних сферах, без необхідності писати запит. Про можливості та переваги використання відкритих даних розповів під час брифінгу Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«Ми дуже багато сервісів запустили від початку каденції. Люди активно користуються сервісами електронних петицій, «Відкрите місто», «Відкритий бюджет», «iGov». Хмельницька міська рада робить черговий крок на шляху до реальної публічності, підзвітності та прозорості – відкриває новий сервіс для громадян на основі відкритих даних. Виконана величезна робота кількома структурними підрозділами міської ради. На офіційному сайті міської ради та сайтах виконавчих органів, комунальних підприємств оприлюднено більше 300 наборів даних, які за кілька місяців виставлені у публічний доступ, – зазначив міський голова Олександр Симчишин. – Ми сьогодні презентуємо 9 головних реєстрів міської ради, пов’язаних з житлово-комунальним господарством, торгівлею, містобудівними умовами, комунальним майном, які уже знаходяться у загальному доступі. Тож відтепер ними можна користуватися усім бажаючим. Реєстр дуже цікавий і дуже громіздкий насправді, має величезний об’єм інформації. Ми розуміємо всю вагу цієї інформації, всю її резонансність, але це є публічність і це потрібно робити».

За кошти, виділені з бюджету міста (552 тис. грн), закуплено необхідне серверне обладнання.

Для громадян портал забезпечить отримання актуальної інформації про місто, для бізнесу – дозволить ефективніше оцінювати тенденції ринку, просувати товари та послуги, мати рівний доступ до об’єктів та ресурсів комунального майна. А для влади – це зручний ресурс для оприлюднення даних, який сприяє прийняттю ефективних рішень та покращенню комунікації.

Пропонуємо увазі наших читачів 9 презентованих реєстрів.

Управління житлово-комунального господарства

▪ реєстр житлових будинків, що знаходяться на обслуговуванні управляючих компаній;
▪ реєстр управляючих компаній;
▪ реєстр дитячих майданчиків;
▪ реєстр доріг;

Управління комунального майна

▪ реєстр комунального майна.

Управління торгівлі

▪ реєстр тимчасових споруд – кіоски та павільйони;
▪ реєстр дрібнороздрібної торговельної мережі (пересувні об’єкти);
▪ реєстр тимчасових споруд – відкриті майданчики для харчування.

Управління архітектури

▪ реєстр містобудівних умов та обмежень.

Вказані реєстри уже можна побачити на порталі MyCity або офіційному сайті Хмельницької міської ради у розділі «Влада» – «Відкриті дані».

Ще 4 реєстри заходяться в роботі, а саме: реєстр доріг, реєстр світлофорів, реєстр транспорту комунальних підприємств та реєстр капітальних ремонтів (карта капітальних ремонтів). Їх впровадження залежатиме від фінансування.

Новини по темі

Back to top button