ІнцидентиКам'янець-Подільський

Про проблеу забруднення атмосферного повітря

Забруднення повітря є основним екологічним чинником збільшення захворюваності та смертності в світі.

На сьогодні проблема забруднення атмосферного повітря постала особливо гостро. В результаті діяльності промислових підприємств постійно зростає кількість викидів з різноманітними домішками в атмосферне повітря. Відповідно до джерел утворення атмосферних домішок, виділяють природні та штучні або антропогенні (створені людиною) джерела забруднення. До природних джерел відносяться пилові бурі, виверження вулканів, пожежі в лісах та степах, руйнування гір, космічний пил та ін. Але найбільше забруднює атмосферу людська діяльність. Насамперед, це розвиток промисловості, робота генеруючих теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, забруднення радіацією, побутові відходи, активне використання всіх видів транспорту.

Атмосферу забруднюють практично всі види сучасного транспорту, кількість якого у світі постійно збільшується. Якщо у 1900 році на планеті нараховувалось близько 6 тис. автомобілів, то до 2000 року чисельність світового автопарку досягла 500 млн одиниць. Майже всі складові вихлопних газів автомобілів шкідливі для людського організму, а оксиди азоту до того ж беруть активну участь у створенні фотохімічного смогу.

Токсичність відпрацьованих газів бензинових двигунів обумовлюється головним чином вмістом оксиду вуглецю та діоксиду азоту, а дизельних двигунів – діоксидом азоту та сажі. Крім того, деякі види палива містять сірку, що зумовлює наявність у вихлопних газах діоксиду сірки. Газ краще за бензин змішується з повітрям, тому він повніше згоряє в двигунах, при цьому менше шкідливих речовин виділяється в атмосферне повітря
 
Забруднюється повітря і пилом гуми з покришок автомобілів і літаків (один автомобіль за своє «життя» утворює близько 10 кг гумового пилу).

Побутове забруднення повітря відбувається через повсякденну діяльність людини. Для того, щоб опалити сучасні будинки і квартири, приготувати їжу, необхідно спалювати багато палива, що викидає шкідливі речовини в атмосферу.

Щоб контролювати кількість шкідливих викидів в атмосферу, з метою їх зменшення у розвинених країнах встановлюються системи контролю викидів продуктів згорання, не дивлячись на велику вартість таких систем. Посилюється контроль над вмістом вихлопних газів, встановлюються очисні споруди на електростанціях та інших промислових підприємствах, впроваджуються технології десульфуризації димових газів. Установка каталітичних нейтралізаторів на бензинових автомобільних двигунах дозволяє зменшити об’єми викидів в атмосферу оксидів азоту, угарного газу та вуглеводнів більш як на 75%.

Кам’янець-Подільське міськрайонне управління
Головного управління  Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Фото autopark.pp.ua.

Related Articles

Back to top button