Кам'янець-ПодільськийСуспільство

У Кам’янці-Подільському відкрили виставку Жудіних

10 липня у Галереї мистецтв презентовано виставку робіт видатних художників Дмитра та Ольги Жудіних – неймовірних портретистів та живописців, що проживали у Кам’янці-Подільському на межі ХІХ-ХХ століть. Презентовані полотна – портрети та етюди. Більшість з них – відреставровані студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. Івана Огієнка.

Дмитро Ананійович викладав малювання і креслення в Маріїнській жіночій гімназії. Був вчителем малювання, креслення та каліграфії Кам’янець-Подільского міського училища. Окрім того, викладав чистописання та малювання в Кам’янець-Подільській чоловічій гімназії. Він – автор розпису вівтаря та передвівтарної частини церкви святого Георгія. Був членом Подільського церковного історико-археологічного товариства.

Його творча спадщина – сотні робіт. Серед них – портрети, етюди, пейзажі, натюрморти. Вагома частина з них зберігається у фондах Кам’янець-Подільского державного історичного музею-заповідника.

Ольга Дмитрівна – донька Дмитра Жудіна, випускниця Кам’янець-Подільської Маріїнської жіночої гімназії, талановита художниця, творчість якої вражала з перших років її художньої кар’єри. Добрий друг сім’ї Жудіних, педагог, письменник Сергій Сергєєв-Ценський в одному з листів писав: «Я досі зберігаю, мов святиню, малюнки Олі і показую їх знайомим. Мабуть, якщо вона захоче, пошлю їй за це одне зі своїх оповідань чи казок для дітей». Разом із батьком Ольга брала участь у виставці, яку в місті над Смотричем організувало Кам’янець-Подільське товариство красних мистецтв. Її спадщина – невелика. Вони зберігаються в Карельському державному краєзнавчому музеї, Центральному військово-морському музеї (Санкт-Петербург), художньому музеї Переяслав-Залєського, Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику.

Тож Галерея мистецтв запрошує на перегляд полотен Дмитра та Ольги Жудіних, які своєю майстерністю та красою вражають уже не одне покоління.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button