ІнцидентиКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському відкрили виставку Жудіних

10 липня у Галереї мистецтв презентовано виставку робіт видатних художників Дмитра та Ольги Жудіних – неймовірних портретистів та живописців, що проживали у Кам’янці-Подільському на межі ХІХ-ХХ століть. Презентовані полотна – портрети та етюди. Більшість з них – відреставровані студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. Івана Огієнка.

Дмитро Ананійович викладав малювання і креслення в Маріїнській жіночій гімназії. Був вчителем малювання, креслення та каліграфії Кам’янець-Подільского міського училища. Окрім того, викладав чистописання та малювання в Кам’янець-Подільській чоловічій гімназії. Він – автор розпису вівтаря та передвівтарної частини церкви святого Георгія. Був членом Подільського церковного історико-археологічного товариства.

Його творча спадщина – сотні робіт. Серед них – портрети, етюди, пейзажі, натюрморти. Вагома частина з них зберігається у фондах Кам’янець-Подільского державного історичного музею-заповідника.

Ольга Дмитрівна – донька Дмитра Жудіна, випускниця Кам’янець-Подільської Маріїнської жіночої гімназії, талановита художниця, творчість якої вражала з перших років її художньої кар’єри. Добрий друг сім’ї Жудіних, педагог, письменник Сергій Сергєєв-Ценський в одному з листів писав: «Я досі зберігаю, мов святиню, малюнки Олі і показую їх знайомим. Мабуть, якщо вона захоче, пошлю їй за це одне зі своїх оповідань чи казок для дітей». Разом із батьком Ольга брала участь у виставці, яку в місті над Смотричем організувало Кам’янець-Подільське товариство красних мистецтв. Її спадщина – невелика. Вони зберігаються в Карельському державному краєзнавчому музеї, Центральному військово-морському музеї (Санкт-Петербург), художньому музеї Переяслав-Залєського, Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику.

Тож Галерея мистецтв запрошує на перегляд полотен Дмитра та Ольги Жудіних, які своєю майстерністю та красою вражають уже не одне покоління.

Новини по темі

Back to top button