Інциденти

Будемо їздити по-новому

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 11 лютого прийняв зміни до Правил дорожнього руху.

Як повідомила прес-служба уряду, ці зміни передбачають низку нововведень: введення в дію нових термінів, обов’язковість руху транспортних засобів з увімкненим ближнім світлом фар у світлу пору доби, а також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти».

У департаменті ДАІ МВС 12 лютого відбувся брифінг щодо змін до діючих Правил дорожнього руху, пише Gazeta.ua. Начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем ДАІ Сергій Будник роз’яснив журналістам основні аспекти нововведень.

Він зазначив, що у постанові враховані положення Конвенції про дорожній рух та стандартів, які діють у цій сфері в державах-членах Європейського Союзу.

Це, перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, запровадження європейських зразків дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також введення нових термінів – таких, як «газон», «острівець безпеки», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття».

Також для зменшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на позаміських дорогах Правил дорожнього руху доповнено вимогою, згідно з якою в період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту у світлу пору доби із увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар.

Крім того, передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти». У проекті змін до Правил дорожнього руху передбачено обов’язковість зниження водіями, що рухаються по суміжній смузі, швидкості, а у разі необхідності – здійснення ними зупинки для уникнення наїзду на дітей, що виходять з автобусу.

Нововведення набудуть чинності з 15 квітня цього року.

Новини по темі

Back to top button