Кам'янець-Подільський

Чим особлива дитяча обдарованість

Проблема дитячої обдарованості – є проблемою культурного потенціалу нації. Розвинути природні задатки, талант дитини і не загубити обдарованість – завдання батьків, психологів та педагогів. Найбільша роль у цьому процесі відводиться саме школі.

13 лютого 2013 року на базі Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар заступників директорів шкіл району з навчально-виховної роботи, з метою вивчення роботи педагогічного колективу з питання «Організація роботи з обдарованими дітьми». Учасників семінару зустрічали учні, які провели екскурсію-знайомство зі школою, презентували виставку робіт дитячої творчості, присвячену 90-річчю з Дня заснування Кам’янець-Подільського району, ознайомили з роботою громадської організації «Добрик» та організацією дитячого самоврядування «Січове товариство».

Як інформує Кам’янець-Подільська РДА з посиланням на районне управління освіти, молоді та спорту, в ході семінару учасники заслухали та обговорили питання: «Робота з обдарованими дітьми в умовах сільської школи», з якого виступила завідуюча райметодкабінетом Світлана Венгрин, яка наголосила, що творчо обдарованими діти стають за певних умов життя та виховання. У навчальному закладі повинні панувати яскрава думка, живе слово і творчість дитини, бо лише школа покликана збудити, дати виявитись самостійним творчим силам особистості школяра. Світлана Данилівна підкреслила, що стає майстром педагогічної праці той, хто відчув себе дослідником творчості дитини.

Заступники директорів відвідали відкриті уроки, які проводили  учителі Баліцька Л.А. (1 клас), Нікольчук Л.І. (6 клас), Молдован С.В. та Чабан Т.М. (9 клас), Рубановська В.М. (10 клас) та Щербань П.О. (11 клас). Уроки засвідчили, що першим об’єктом виховання є  розум дитини, а другим –  серце. Розвиток розумових здібностей зводиться до інтелекту, виховання моральних якостей – до серця дитини.

Учасники семінару мали можливість відвідати засідання історико-краєзнавчого гуртка на тему: «Моє село – краплина України» (керівник Підгірний В.М.) за участю викладачів Кам’янець-Подільського університету ім..І.Огієнка: кандидата наук, доцента кафедри історії України Стецюка Вадима Борисовича та кандидата наук, доцента кафедри журналістики Рарицького Олега Анатолійовича. Співпраця з вищим навчальним закладом є ступінчастою системою організації дослідницького, експериментального напрямку шкільної та позашкільної освіти, що створює умови для виявлення і відбору обдарованих дітей для участі в МАН та предметних олімпіадах, забезпечення духовного, інтелектуального розвитку підростаючого покоління. Саме на цьому акцентувала увагу слухачів семінару методист РМК Гончарик Л.В.

Презентацію організації роботи педколективу з проблему семінару зробили заступник директора школи з навчально-виховної роботи Марчак Л.С. та вчитель інформатики Довгий І.І. Для виявлення та розвитку обдарованостей у школі впроваджуються різноманітні форми роботи: уроки, індивідуальні та факультативні заняття, різні конкурси, змагання, турніри знавців наук, виставки творчих робіт школярів. Кожен учитель школи створює оптимальні умови для формування особистості дитини, забезпечує можливості реалізувати її здібності, задовольнити інтереси та індивідуальні потреби. Важлива роль в організації роботи з обдарованими дітьми належить педагогу-організатору Паладійчук Т.М., яка скеровує енергію і творчість обдарованих дітей у потрібне русло.

На завершальному етапі презентації роботи педколективу школи учасники семінару мали можливість ознайомитися із традиційною у школі грі-змаганні «Брейн-ринг» серед старшокласників, який провела Шуліка Л.С. Елементи такого змагання найкраще допомагають виявити розвиток здібностей, творчу активність, нестандартність мислення, неординарність, ерудицію, рівень активності, лідерські риси будь-якої дитини. А виступи колективів «Ритми серця» (керівник Орчаківська О.А.) та «Сюрприз» (керівник Паладійчук А.М.) приємно вразили та здивували гостей школи.

«Для розвитку творчих здібностей учнів у школі створено  необхідні умови та позитивну атмосферу співпраці між учнями, вчителями та батьками. Враховуючи специфіку пошуку обдарованих дітей педагогічний колектив ставить перед собою завдання: розвиток творчих здібностей будувати на основі державних стандартів середньої школи, етнокультурних та національних традицій. Здібність, обдарованість, талант розглядається з різних точок зору із врахуванням індивідуальних особливостей учнів», – поділився секретом успіху директор школи Ковальчук А.П.

Ніхто не знає звідки в дитини береться талант та обдарованість. Кожна дитина унікальна по своєму: одному дано співати, іншому – знати багато мов, а комусь – створювати мистецькі шедеври, що живуть у віках і завдання педагогів побачити в дитині цей дар, підтримати та розвинути його, саме таку мету ставить перед собою колектив Орининської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Адже суспільство без високого рівня освіти немає майбутнього.

Новини по темі

Back to top button