Інциденти

Проблеми доріг та шляхи їх вирішення

Черговий комунальний брифінг для ЗМІ провів заступник міського голови Сергій Бабій. На початку він з сумом пожартував: «Цієї зими в Україні однією проблемою стало менше – доріг немає. До цього країна йшла останні 20-30 років. Коли показують, що одеський автобан, який будувався як взірець, розсипається, – просто порядних слів немає. Практично всі українські дороги схожі на фронтові 1945-го року. Кам’янець-Подільський на фоні інших міст – не гірший і не кращий».

Як інформує Кам’янець-Подільська міська рада, далі заступник міського голови розповів про дорожні проблеми та кроки міської влади щодо їх подолання.

Особливості кам’янецьких доріг

Специфіка кам’янецьких доріг полягає в тому, що половина асфальтного покриття покладена на кам’яну бруківку, а не на піщано-гравійну подушку. Звідси і походить швидка руйнація шляхового полотна.

Впливає на руйнування до­ріг дощова та снігова вода. У нас, на жаль, не розвинута мережа зливової каналізації. Але це «хвороба» не тільки Кам’янця, а й багатьох міст, адже свого часу така проблема відсовувалась на другий план. Серед інших причин «почесне місце» посідають неякісний асфальт та застаріла техніка міських комунальних господарств.

Шляхи у цифрах

Довжина всіх доріг Кам’янця-Подільського становить 181 км. Площа дорожнього покриття – 1,5 млн кв. м, з них 780 тис. кв. м – асфальтне покриття, 250 тис. кв. м – бруківка, 250 тис. кв. м – дороги з щебеню, 127 тис. кв. м – ґрунтове покриття.

Якщо якість міських доріг взяти за 100 відсотків, то тільки 13% з них перебуває у відмін­ному стані (ті шляхи, де за останні роки зроблений капітальний ремонт), 26% мають задовільний стан, 61% – дороги, що вже потребують ремонту. Тобто потрібно відремонтувати 627 тис. кв. дорожнього покриття, що становить майже 100 км. Для цього ремонту потрібно 190 млн грн. В середньому на рік на дороги Кам’янця-Подільського виділяється 6 млн грн. Відтак за умови названого фінансування наші дороги потрібно без упину ремонтувати 32 роки!

Фінансова ситуація на 2013 рік

Торік шляховики виконали робіт на 4,5 млн грн. Цього року заплановано (поки що на папері) рекордну суму – 7,4 млн грн.

– Нам потрібно у 2013 році більше зосередитись на капітальному ремонті, адже ямкові ремонти не гарантують якості, – наголосив Сергій Віталійович. – Цього року на капремонт доріг кошти збіль­шено на 73%, на поточний – 55%. Зменшилась у процентному відношенні сума на ямковий ремонт, але протягом року ми її коригуємо у бік збільшення.

Дорожня карта

Минулого тижня створений оперативний штаб «Дороги-2013», який очолив Сергій Бабій. До нього також увійшли керівники установ та організацій, котрі мають відношення до ремонту доріг.

Також уперше в місті створюється постійно діюча наглядова рада за якістю виконання ремонтних робіт, де не буде жодного чиновника, який би був пов’язаний із виконавчою владою. Таку ініціативу заступника міського голови підтримав міський голова Михайло Сімашкевич.

Конкретні кроки сьогодні

За дорученням Сергія Бабія оперативний штаб утворив аварійну ремонтну бригаду, яка виконує аварійне підсипання тих ям, що викликають у людей протести, створюють аварійні ситуації. Працівники бригади ліквідовують ями за допомогою грубої фракції щебеню впереміш із дорожнім відсівом. Це дає можливість на невеликий проміжок часу усунути незручності і дочекатись погоди для виконання якісного ремонту.

Минулого тижня методом підсипання «закрили» 300 кв. м доріг. Нині ці роботи продовжуються.

Зараз на складах зберігається 120 тонн сезонного асфальту, який можна класти при низьких плюсових і навіть мінусових температурах, тож ремонтники чекають сухої погоди, щоб полагодити найбільш проблемні ділянки міських шляхів.

Сергій Віталійович повідомив, що найбільш уразливими після зими «вийшли» Т-подібні перехрестя вул. Лесі Українки та Північної (цього року планується його зробити на кремнієвій основі); на вул. Пушкінській та Суворова; вул. Північній та Хмельницьке шосе.

Що у планах?

Виконком міської ради затвердив план виконання ремонтних робіт на дорогах на 2013 рік.

Розпочинати дорожні роботи планується з вул. Північної, щоб відкрити прямий проїзд на мікрорайон Жовтневий. Наступним кроком стане ремонт вул. Зарванської, його планують завершити до початку туристичного сезону.

Капітальний ремонт планується і на вул. Князів Коріатовичів. Тут на деяких ділянках просіла кремнієва бруківка. Також потрібно на відрізку від вул. Лесі Ук­раїнки до Новопланівського мо­сту облаштувати зливову мережу, щоб не вимивалась бруківка.

Зима зруйнувала і ділянку дороги у самому центрі міста – від вул. Данила Галицького до вул. Соборної. Розглядається пропозиція департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури про виконання цієї ділянки у дорожній шашці з усією необхідною розміткою (такий ремонт обійдеться дешевше, ніж асфальтне покриття).

У планах – капітальний ремонт Хмельницького шосе, який розділять на три етапи.

Хто виконуватиме шляхові ремонти?

– Виникає дилема: бути патріотом однієї комунальної компанії, яка не завжди має сучасну техніку, чи залучати інших? – зазначив Сергій Бабій. На його думку, незважаючи на те, що інколи хочеться, аби кошти бюджету залишались у місті, в першу чергу потрібно думати про якість виконаних робіт. Цього року ми будемо залучати інші компанії, але через міське комунальне під­приємство «Комбінат благоустрою». Обов’язково запросимо фірми з солідною сучасною технікою – на особливо відповідальні роботи.

Депутату – по дворовому проїзду

Аби не обійти увагою дворові проїзди у 2013 році, вирішено, щоб кожен депутат-мажоритарник визначив по одному дворовому проїзду для ремонту. Сума, яку пропонують використати народному обранцю, становить лише 12 тис. грн. Проте керівництво міста покладає надію на те, що активні депутати шукатимуть додаткові кошти та інші варіанти допомоги у вкрай необхідному ремонті.

Новини по темі

Back to top button