Кам'янець-Подільський

Класичні схеми світла або як зробити портрет по-голлівудськи

Четвертого квітня у пресцентрі КамянецьПодільської міської ради фотографи Олексій Резін та Олександр Тарнавський провели творчу зустріч «Класичні схеми світла», організовану за підтримки відділу молоді та спорту департаменту гуманітарної політики.

Отримати слушні поради та набути нових знань прийшло чимало любителів фотомистецтва. А ділилися своїм досвідом кам’янецькі фотографи уже  не вперше. «Класичні схеми світла» – третє теоретично-практичне заняття.

Перша зустріч відбулась рік тому, під час якої досвідчені фотографи охопили теми про історію фотографії, класичну постановку портрету та одну зі схем світла – схему Рембрандта. Але автори майстер-класу зрозуміли, що зробили не зовсім вдалий хід, подавши занадто багато інформації своїм слухачам. Надалі Резін і Тарнавський почали розробляти чіткий курс зустрічей, проте їм на рік довелося «заморозити» проект, оскільки у кожного було досить багато роботи… Про те, як усе відбувалось далі, розповідають автори проекту.

– 19 березня 2013 року ми знову почали бесіди про фотографію. – розпочинає розмову Олександр Тарнавський. – Друге заняття присвятили темі «Класична поза. Чоловічий і жіночий портрет», під час якої ознайомили слухачів з основою пози для моделі. А 4 квітня продовжили бесіду темою «Класичні схеми світла», розглянувши схему Рембрандта, розсікаючу та голлівудську схеми з додаванням додаткового джерела та контрового світла. Дякуємо моделі Олександрі Зєлєнцовій, завдяки якій нам вдалося наочно продемонструвати зйомку портрету за основними схемами освітлення.

– Чому ми робимо акцент на класику? Відповідь проста. Класика – вічна, вона завжди буде цінуватись. – продовжує розмову Олексій Резін. – Завдання класичного портрету – показати обличчя моделі у виграшному ракурсі й доповнити ефект правильно розташованим тілом моделі. Такий портрет може роками висіти в будинку на почесному місці й не набридне, оскільки не піддається віянню моди, а побудований на принципах гармонії. Також знання класичних схем є фундаментом для інших жанрів портретної фотографії.

Поштовхом для проведення таких занять стало бажання передавати набутий досвід молодшим фотографам. Адже коли Олександр та Олексій у свій час вивчали ази мистецтва фотографії, то у них не було можливості навчатись у когось. Тому й вирішили допомагати тим, хто починає робити свої перші кроки у фотосправі.

– У майбутньому, – розповідає Олександр Тарнавський, – хочеться мати власну фотошколу та проводити навчання фотографів так, як це роблять у Львові чи Києві. Завдяки подібним майстер-класам зростає рівень культури і майстерності фотографії в Кам’янці. А найголовніше те, що люди будуть розуміти, що таке справжня фотографія, а не те, що ми бачимо зараз. Викладаючи, ми і самі будемо розвиватись. Як усе складеться надалі – не знаю, але сподіваюсь, що у нас все вийде.

Під час наступних занять фотографи планують ознайомити молодих колег зі зйомкою у високому та низькому ключі, жорстким і м’яким освітленням, особливостями роботи з моделлю, роботою із природнім світлом, зйомкою у приміщенні та уночі, роботою зі спалахом та багато іншим. Тому не пропустіть черговий майстер-клас від Олексія  Резіна та Олександра Тарнавського, який відбудеться уже незабаром. За анонсами слідкуйте у офіційній групі проекту «ВКонтакті» («Бесіди про фотографію. Творчі зустрічі в Кам’янці-Подільському») та ЗМІ.

Також слід додати, що отримати теоретичні і практичні поради від досвідчених фотографів можна у фотоклубі «Погляд», членами якого є Резін і Тарнавський. Засідання клубу відбуваються щовівторка у молодіжному клубі «Сатурн».

Новини по темі:

Back to top button