Кам'янець-Подільський

Фотопленер «Гончарні візії Поділля» розпочався зі Старої фортеці

Поділля ще здавна славилося своїми гончарськими центрами – у цьому надзвичайно обізнані сучасні історики і етнографи. До витоків нашого минулого вирішили звернутися і учасники фотоклубу «Погляд». 2 червня відбулась перша частина фотопленеру «Гончарні візії Поділля».

Фотозйомка відбувалась у майстерні гончарів Олега Храпана і Олексія Гєрєжи (Папська вежа Старої фортеці). Кам’янецьким фотографам Юрію Савіну, Ользі Комаровій, Петру Семенову, Христині Руссу та Олександру Гусіну вдалося поринули у справжню атмосферу творчості і краси. Буквально на їхніх очах в умілих руках майстрів народжувалися справжні шедеври із глини.

Водночас увагу привернула і цікава експозиція світлин на стінах майстерні. Як виявилося, до створення цієї виставки у свій час долучився саме Юрій Савін – керівник нашого фотоклубу. Фотознімки прекрасно ілюструють образи гончарів, їхні вироби, гончарні печі, які фотограф зафіксував під час експедиції 1989-1990 рр. музею у відомі гончарні центри Дунаєвеччини (Смотрич та Миньківці) та Віньковечинни (Зіньків та Адамівка).

Нагадаємо, що сезон фотопленерів цього року відкрила січнева поїздка на Водохреща в с. Сокілець (Дунаєвецький р-н). Другий пленер відбувся весною у с. Привороття (Кам’янець-Подільський р-н). По закінченні цього фотопленеру, який складатиметься з кількох частин, учасники планують організувати тематичну фотовиставку.

Ольга КОМАРОВА, спеціально для «7 днів».

Фото Юрія САВІНА.

Новини по темі

Back to top button