Кам'янець-Подільський

Фотопленер «Гончарні візії Поділля» розпочався зі Старої фортеці

Поділля ще здавна славилося своїми гончарськими центрами – у цьому надзвичайно обізнані сучасні історики і етнографи. До витоків нашого минулого вирішили звернутися і учасники фотоклубу «Погляд». 2 червня відбулась перша частина фотопленеру «Гончарні візії Поділля».

Фотозйомка відбувалась у майстерні гончарів Олега Храпана і Олексія Гєрєжи (Папська вежа Старої фортеці). Кам’янецьким фотографам Юрію Савіну, Ользі Комаровій, Петру Семенову, Христині Руссу та Олександру Гусіну вдалося поринули у справжню атмосферу творчості і краси. Буквально на їхніх очах в умілих руках майстрів народжувалися справжні шедеври із глини.

Водночас увагу привернула і цікава експозиція світлин на стінах майстерні. Як виявилося, до створення цієї виставки у свій час долучився саме Юрій Савін – керівник нашого фотоклубу. Фотознімки прекрасно ілюструють образи гончарів, їхні вироби, гончарні печі, які фотограф зафіксував під час експедиції 1989-1990 рр. музею у відомі гончарні центри Дунаєвеччини (Смотрич та Миньківці) та Віньковечинни (Зіньків та Адамівка).

Нагадаємо, що сезон фотопленерів цього року відкрила січнева поїздка на Водохреща в с. Сокілець (Дунаєвецький р-н). Другий пленер відбувся весною у с. Привороття (Кам’янець-Подільський р-н). По закінченні цього фотопленеру, який складатиметься з кількох частин, учасники планують організувати тематичну фотовиставку.

Ольга КОМАРОВА, спеціально для «7 днів».

Фото Юрія САВІНА.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button