Кам'янець-Подільський

Сергій Квіт розпочав реформи в освіті

Міністерство освіти планує зняти заборону на використання підручників, що були надруковані у минулі роки. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на УНІАН.

«Будуть зняті заборони на використання підручників, які друкувалися у передні роки. Буде загальна лібералізація», – сказав міністр освіти Сергій Квіт.

При цьому він підкреслив, що міністерство не планує переписувати підручники з історії.

«Історією повинні займатися історики, – наголосив міністр. – Ми не будемо займатися ідеологічним втручанням в історію. Хай історики пишуть таку історію, як вони вважають за потрібне. Тут буде домінувати професійний підхід».

Він запевнив, що переписувати підручники навпаки точно ніхто не буде.

Міністр підкреслив, що наразі важливим є питання ухвалення нового закону про вищу освіту, а також щодо прийняття рамкового закону про освіту загалом.

На його переконання, велику роль у напрацюванні цих законів має зіграти громадськість.

Чиновник також повідомив, що найближчим часом має вирішити питання щодо необхідного фінансування для забезпечення проведення незалежного зовнішнього оцінювання. Він пояснив, що певні кошти на це вже були витрачені, але є потреба у ще 10 млн грн.

«ЗНО ми повинні в цьому році втримати в нормальному професійному стандарті. В Україні ЗНО має кредит довіри і воно повинно працювати саме в такому вигляді доти, доки в Україні ми не відчуємо наслідки реальних реформ вищої та середньої школи», – прокоментував Квіт.

Він також сказав, що міністерство ініціюватиме відокремлення від своєї структури Вищої акредитаційної комісії, щоб зробити її незалежною.

Як відомо, у жовтні 2012 року Міносвіти під керівництвом Дмитра Табачника направило в головні управління освіти лист, у якому заборонило використовувати в навчальному процесі підручники, не погоджені міністерством.

Фото j-school.kiev.ua.

Новини по темі

Back to top button