Інциденти

Хроніка протистояння в Криму

26 лютого кілька тисяч кримчан на чолі Меджлісом кримськотатарського народу вийшли до Верховної Ради Криму відстоювати існування автономії в складі України. Поруч пройшла акція російських націоналістів, вони вимагали приєднання Криму до Росії. Між опонентами відбулися зіткнення.

27 лютого невідомі озброєні люди захопили будівлі Ради міністрів і Верховної Ради АРК. Під їх «охороною» пройшла сесія парламенту автономії, на якій було відправлено у відставку уряд Криму на чолі з Анатолієм Могильовим. Новим главою Радміну проросійськи налаштовані депутати призначили лідера партії Русское единство Сергія Аксьонова. Він закликав президента Росії Путіна «забезпечити мир і спокій» у Криму. На в’їзді на півострів з’явилися блок-пости та люди зі зброєю. На півострові було відзначено несанкціоноване пересування представників Чорноморського флоту РФ.

1 березня проросійські акції пройшли в Донецьку, Миколаєві, Херсоні. Цього ж дня Путін запросив у Ради Федерації РФ дозволу «у зв’язку з екстраординарною ситуацією, що склалася в Україні, загрозою життю громадян Російської Федерації, наших співвітчизників, особового складу військового контингенту Збройних Сил РФ» використовувати російські війська «до стабілізації суспільно-політичної ситуації в цій країні». Рада Федерації прохання задовольнив.

2 березня у Києві почалося Народне віче. Головне питання — агресія з боку Росії і ситуація в південно-східних областях України.

У Сімферополі біля штабу ВМС України і біля будівлі Ради міністрів у Криму проходять нечисленні акції проросійських сил.

Штаб ВМС України повністю контролює військові частини в Криму. Російські військові намагалися потрапити у військові частини внутрішніх військ України в Криму під приводом перевірки умов для проживання.

Російські військові і козаки вимагають скласти зброю від батальйону морської піхоти ВМС України у Феодосії. У разі невиконання ультиматуму морській піхоті загрожують штуромом. Українським військовим в Криму представники російських окупаційних сил пропонують російське громадянство. Особовий склад 1-го батальйону морської піхоти ВМС України у Феодосії на загальних зборах прийняв рішення стояти за Україну до останнього матроса.

Російські військові контролюють КПП на кордонах Автономної республіки Крим.

В.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця звернувся до керівництва НАТО з проханням розглянути всі можливі способи захисту територіальної цілісності країни.

Секретар Державного департаменту США Джон Керрі прогнозує різке погіршення російсько-американських відносин у разі ескалації Росією конфлікту в Україні.

У Криму невідомі захопили постійне представництво президента України, заявив представник глави держави на півострові Сергій Куніцин. За даними російського опозиційного телеканалу Дождь, в Москві бюджетників змушують вийти сьогодні на мітинг на підтримку військового втручання РФ в Україну.

Канада відкликала посла з РФ і відмовилася від участі в саміті G8.

Три екс -президента України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали владу розірвати Харківські угоди про базування Чорноморського флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем у 2010 році.

У США розпочався збір підписів про санкції до Росії та її чиновникам через ситуацію в Криму.

В Україні почалася загальна мобілізація, запрацювали військкомати. Генконсул РФ спростував заяву Ради Федерації РФ про жертви в Криму. Президент США Барак Обама заявив, що подальше порушення українського суверенітету з боку Росії вплине на становище РФ на міжнародній арені і може призвести до її ізоляції.

У Дніпропетровську тисячі городян вийшли на антипутінський марш.

В Харкові, Днепропетровську, Запоріжжі й Донецьку проходять мітинги на підтримку територіальної цілісності України та проти окупаційної політики Російї

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмусен призвав Росію припинити військові дії в Україні.

3 березня. У Криму фактично йде військова інтервенція Росії. Російські військові чинять тиск на українських. При захопленні прикордонних підрозділів відбувається грубе застосування фізичної сили, загроза зброєю і залякування.

Українські чоловіки в областях та за кордоном записуються добровольцями в армію.

Влада Росії не вірить, що Віктор Янукович може знову стати президентом України. Про це сказав посол Росії при ООН Віталій Чуркін.

У свою чергу представник США на засіданні Ради безпеки ООН зазначив: «Віктор Янукович втік з країни, залишивши за собою докази своїх злочинів і богатств, викрадених у народу України, а його власна Партія регіонів відмовилась від нього».

Фото tsn.ua. За матеріалами українських ЗМІ.

Новини по темі

Back to top button