Інциденти

В Криму триває референдум

О 8:00 за київським часом на території кримського регіону України розпочався так званий «референдум». Обидва питання, винесені на нього, не передбачають збереження нинішнього статусу АР Крим.

Як повідомляє Радіо Свобода, перше питання звучить так: «Ви за воз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?». Друге питання пропонує формальне збереження Криму в складі України: «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».

Фахівці вказують на те, що друге питання є юридично некоректним, оскільки кримська конституція 1992 року мала дві редакції – травневу і вересневу. «Вони істотно різняться одна від одної», – наголосив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

В. о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов звернувся до громадян України, що проживають в АР Крим, із закликом не брати участь у так званому референдумі, який, як він наголошує, проводитиметься «маріонетковою псевдовладою Криму під контролем російських військових».

Кримські татари у своєму зверненні заявили про рішуче засудження акту агресії з боку Російської Федерації і невизнання кримського «референдуму» 16 березня 2014 року. Вони «категорично відкидають будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу – корінного народу Криму».

Також, як стверджує кореспондент Радіо Свобода, у Криму досі триває масова агітація на підтримку першого питання, внесеного до бюлетенів.

На багатьох вулицях Сімферополя, інших населених пунктів півострова, на головних автодорогах автономії залишаються встановлені раніше тисячі сіті-лайтів і білбордів із закликами голосувати за приєднання до Росії.

Найбільшу явку на референдум про приєднання до Росії демонструє Керч. За повідомленням місцевої територіальної виборчої комісії, станом на 12:00 явка в Керчі склала 64,3%.

Фото reuters.com.

Новини по темі

Back to top button