Інциденти

За приєднання до Росії проголосували майже 97% кримчан

96,77% жителів Криму, які прийняли участь у незаконному «референдумі», підтримали приєднання півострова до Росії. Про це заявив голова республіканської комісії з підготовки й проведенню «референдуму» в Криму Михайло Малишев.

Як повідомляє Українська правда з посиланням на Українські новини, лише 2,51% висловилися за статус Криму як частини України, сказав він журналістам за підсумками обробки 100% бюлетенів. 

Малишев стверджує, що 96,77% підтримали приєднання півострова до Росії як суб’єкта Російської Федерації, а 2,51% висловилися за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України.

0,72% бюлетенів визнані недійсними.

Явка в Криму склала майже 1 млн 275 тис. чоловік (83,1% виборців), стверджує Малишев.

Це дані без урахування Севастополя.

Як відомо, Верховна Рада Криму 6 березня призначила референдум про статус АРК на 16 березня в обхід Конституції й законів України. На нього винесли два питання: про входження Автономної республіки Крим у Російську Федерацію і про повернення АРК до Конституції 1992 року.

Конституційний Суд 14 березня визнав невідповідною Конституції України цю постанову Верховної Ради Криму, але так званий «референдум» все одно провели – на території, окупованій озброєними росіянами.

Кримські татари не визнали цей так званий «референдум» і не брали участі в ньому. Багато мешканців Криму, які виступають за збереження Криму у складі України, також не пішли голосувати і весь день боялися вийти на вулицю, щоб не піддатися нападам.

Центральна влада України й цивілізовані країни світу не визнають кримський «референдум».

Новини по темі

Back to top button