Кам'янець-Подільський

У ЧНУ презентували книгу про Майдан

Людмила Филипович

Книгу «Майдан і церква» презентували у Чернівецькому національному університеті. Видання є даниною пам’яті загиблим героям України. У цьому запевнили чернівчан на презентації книги її автори. Навіть місце презентації обрали не дарма – Червону залу ЧНУ. 

– Чернівецький національний університет – це флагман національно-визвольних змагань, – розповідає виданню Молодий буковинець головний редактор книги, професор і чернівчанка Людмила Филипович. – Університет виховав і виростив інтелігентну націю. Багато чернівецьких студентів були на Майдані, адже у них активна громадська позиція. Якщо ми не зафіксуємо творення нашої історії письмово, то це з часом забудеться. А цього допустити не можна!

Поштовхом до написання книги стала необізнаність московських колег пані Людмили. Коли вона була на Майдані, вони дзвонили їй і питали, що у нас тут коїться. На що наша землячка кричала у слухавку: «Революція!». З того часу розпочалась плідна робота над створенням документальної антології про Революцію гідності: збирали інтерв’ю, науковці писали статті, оцінки експертів тощо.

– Довго думали як поєднати все у назві, і придумали, – говорить Людмила Филипович. – Майдан – однозначно, а церква – бо релігія завжди була ядром, яке підтримує свій народ.

У планах авторів книги підготувати до друку другу книгу-антологію – «Війна і церква».

Фото radiosvoboda.org.

Новини по темі

Back to top button