Інциденти

Янукович повернувся до роботи

Сьогодні Президент України Віктор Янукович після короткої відпустки через хворобу повернувся до роботи. З приводу цієї короткої відпустки поширюються різноманітні чутки та припущення щодо її реальної причини. Як інформує Радіо Свобода, опозиція підозрює, що Янукович використовував цей час для підготовки запровадження надзвичайного стану.

Від кінця листопада 2013 року в Україні відбуваються акції протесту, які розпочалися після відмови Януковича підписати довго підготовлювану угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським союзом. Після кількох спроб силового розгону Майдану вимоги демонстрантів радикалізувалися – тепер вони вимагають повного перезавантаження влади.

«Наші пропозиції – повернення Конституції 2004 року, розподіл повноважень між президентом, парламентом і Кабінетом міністрів, також формування нового складу уряду. І найголовніше в розв’язанні цього питання – дострокові президентські і парламентські вибори», – розповів лідер партії УДАР Віталій Кличко.

У неділю велелюдні мітинги з вимогою відставки Януковича відбулися в Києві та інших містах України.

Також у неділю влада дозволила активісту опозиції Дмитрові Булатову залишити Україну для лікування травм, отриманих внаслідок, як твердять опозиціонери, викрадення і катувань. Інформагенції повідомляють, що Булатов з Риги, куди прилетів літаком, приїхав до литовської столиці Вільнюса, де був госпіталізований.

Як повідомляє Українська правда, хвороба Президента Віктора Януковича минулого тижня була пов’язана з небажанням зустрічатися з групою євродепутатів, які відвідували Київ.

Так вважає голова Комітету у закордонних справах Європарламенту Ельмар Брок.

«Ми зустрілися з лідерами опозиції. Ми зустрілися з міністром закордонних справ Кожарою. Ми зустрілися з паном Клюєвим, дуже впливовим головою адміністрації президента», – розповів він, підбиваючи підсумки візиту делегації з 12 депутатів від усіх семи політичних груп ЄП у Київ 28-30 січня.

«Мала бути зустріч і з Президентом Януковичем, але він захворів», – сказав Брок, який представляє в Європарламенті Німеччину.

«Щойно ми покинули Київ, Президент Янукович раптом видужав», – зазначив євродепутат на прес-конференції в Страсбурзі під час сесії Європарламенту.

Брок, відомий своїми критичними заявами на адресу української влади, також сказав, що Янукович «втрачає підтримку свого народу. Він втрачає підтримку своєї партії».

Янукович перебував на лікарняному з 30 січня по 3 лютого через гостре респіраторне захворювання.

Новини по темі

Back to top button