Кам'янець-Подільський

Премію Президента України отримав доктор фармацевтичних наук із ЗДМУ

Завідувач кафедри фізколоїдної хімії Запорізького державного медичного університету, доктор фармацевтичних наук Андрій Каплаушенко єдиний серед вчених медичних вищих навчальних закладів України став лауреатом премії Президента України для молодих вчених у 2014 році. Високою нагородою відзначена робота Андрія Каплаушенка зі створення нового лікарського препарату.

Як зазначає освітній портал ПедПРЕСА, довгий шлях синтезу, досліджень, випробувань завершився успіхом – створенням потенційного оригінального вітчизняного нейро- і церебропротективного лікарського засобу на гетероциклічній основі. Роботу над новим препаратом Андрій Григорович розпочав у 2005 році і до 2012 року одержав 320 нових сполук, із яких виділено 7 найактивніших речовин і визначено найперспективнішу з них: морфоліній 2-(5-(4-піридил)-4-(2-метоксифеніл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо) ацетат. На основі цієї сполуки і створено потенційний оригінальний малотоксичний нейропротекторний лікарський засіб з адаптогенними властивостями «Тіометрізол» антиоксидантного і протиішемічного механізму дії.

Новий препарат перевищує активність таких відомих і широко застосовуваних у медицині препаратів, як пірацетам, пентоксифілін та тіотріазолін. Препарат може застосовуватися для профілактики і надання першої медичної допомоги при захворюваннях, пов’язаних з порушеннями мозкового кровообігу, а також для підвищення загальних адаптаційних можливостей організму. Українські виробники ліків уже виявили зацікавленість до нового препарату і готуються до запуску в промислове виробництво.

Каплаушенко А.Г. – один із наймолодших завідувачів кафедр у ЗДМУ – йому тільки 35 років. Під його керівництвом виконуються три кандидатські і докторська дисертації.

Новини по темі

Back to top button