Інциденти

Питання земельні

Питання земельні

12 березня в районній державній адміністрації відбулася комісія з питань оренди землі під головуванням першого заступника голови адміністрації Анатолія Кріля, під час якої розглядалося питання нарахування збитків за недоотримані гроші за оренду земельних ділянок на території сільських рад.

Першою на комісії розглядалася Кам’янська сільська рада. На сьогодні тут є 6 підприємств і фізичних осіб, які «недоплатили» в місцевий бюджет чималі кошти. На сьогодні це питання набуло ще більшої актуальності, тому що у зв’язку з децентралізацією влади в майбутньому, сільські ради повинні будуть повністю самі себе фінансово забезпечувати, а недоотримані гроші – це перш за все виплата заробітних плат.

Також завжди актуальним було питання ремонту доріг на селі, частково вони фінансувалися з місцевого бюджету, частково з районного та державного. Цього року державних субвенцій на ремонт доріг зовсім не передбачено. Отже, все фінансове навантаження лягає на сільські ради безпосередньо.

Що стосується Кам’янської сільської ради безпосередньо, то її керівник Юрій Волощук зазначив, що серед цих 6 боржників є і такі підприємці, які не платять за землю майже 12 років, аргументуючи це тим, що будівля, де знаходиться підприємство, не має виготовленої належним чином проектно-технічної документації. Серед інших такі, що не оформляють або не пролонговують договора оренди на землю.

Тож на прикладі Кам’янської сільської ради, як зазначив Анатолій Тихонович, будуть розглядатися в робочому порядку всі інші сільські й селищні ради.

Ірина ВАРЕНИЦЬКА, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button