Інциденти

Медикам, які загинули в Афганістані, відкрили пам’ятну дошку

Медикам, які загинули в Афганістані, відкрили пам'ятну дошку

Однією із найгіркіших та найкривавіших сторінок історії, яка не оминула ні України, ні нашого міста, стала Афганська війна.

Серед тих, кого вона забрала назавжди, залишивши біль рідним – випускники Кам’янець-Подільського медичного училища Анатолій Вишневський, Василь Клюцук, Олександр Кіценький.

Як повідомляють у Кам’янець-Подільській міській раді, 30 квітня на фасаді закладу, де навчалися хлопці медичній справі, відкрито пам’ятну дошку з метою увіковічення їхніх імен.

Завітали на захід, щоб посмертно вшанувати юнаків, які продемонстрували свій героїзм в Афганістані, рятуючи життя іншим, їхні рідні, народний депутат Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, заступник голови районної ради Василь Бугерчук, начальник управління освіти і науки Світлана Старченко, представники депутатського корпусу міста та району, члени міської спілки ветеранів Афганістану.

– Разом із нами стоять воїни-афганці, які зараз подумки повертаються у ті страшні роки. На щастя, вони тут, але є й ті, кого назавжди забрала афганська земля, серед них і студенти медичного училища. Минуло тридцять років як загинули хлопці і сьогодні відновлюється справедливість – імена випускників закладу увіковічено на пам’ятній дошці. – зауважив мер Михайло Сімашкевич.

З побажаннями миру нашій землі звернувся до присутніх народний депутат України Володимир Мельниченко: «Сьогодні наша держава переживає нелегкий час, тому низький уклін тим, хто захищає її зі зброєю в руках. Вірю, що ми будемо жити в тій країні, в якій хочемо – сильній, економічно-розвиненій та мирній. Вічна пам’ять усім, хто віддав своє життя за рідну землю, хто загинув у боях на чужині».

Cкільки б часу не минуло, але невиліковним є біль тих, хто втратив у війні своїх близьких людей. Не стримували сліз під час відкриття пам’ятної дошки рідні Анатолія Вишневського, Василя Клюцука, Олександра Кіценького.

– Живімо всі у любові і тоді не буде війни, не гинутимуть сини, брати, батьки. – закликала сестра Анатолія Вишневського Людмила Іванівна.

Від членів міської спілки ветеранів Афганістану родинам загиблих хлопців вручили книги спогадів про ту страшну трагедію.

Подякував усім, хто взяв участь у відкритті пам’ятної дошки, директор Кам’янець-Подільського медичного училища Віктор Клим. А студенти навчального закладу виконали патріотичний номер на підтримку миру в Україні.

Медикам, які загинули в Афганістані, відкрили пам'ятну дошку

Новини по темі

Back to top button