Кам'янець-Подільський

«Коло. Вороття. Час» Ніни Басистої

«Коло. Вороття. Час» Ніни Басистої

Днями у виставковій залі відбулося відкриття експозиції «Коло. Вороття. Час» кам’янецької художниці Ніни Басистої. На розгляд колег, друзів та усіх зацікавлених мисткиня презентувала 51 роботу, намальовану олійною пастеллю.

Привітали художницю з відкриттям персональної виставки голова ВО «Свобода» Володимир Баранівський, художниця Оксана Никифорук, науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного музею-заповідника Ігор Старенький та інші. Картини Ніни Басистої надихали творити й інших. У одного з відвідувачів експромтом народився вірш, який і був зачитаний та подарований винуватиці виставки:

Я не вчився на художника, ні на артиста,
Та сподобалась мені Ніна Басиста.
Хоч мені уже багато літ,
Перейшов би з нею радо в паралельний світ!

У Кам’янці-Подільському художниця проживає всього лиш декілька років, але місто над Смотричем стало вже по-справжньому рідним. Саме у нашому місті і були створені усі картини, презентовані на виставці. Подорожуючи сусідніми селами, Ніна Басиста й уявити не могла, що одна із поїздок затятої мандрівниці стане доленосною. Подорож закінчилася знахідкою часів Трипілля, яка не просто вразила, а з часом вилилась в оригінальну виставку, сповнену трипільських візерунків та символів.

– На перший погляд здається, що трипільські символи не дуже складні, – розповідає Ігор Старенький, науковий співробітник музею-заповідника. – Насправді це не так, нам відомо, що 200 груп символів сформовані так, що вони виражають якусь мову, це є трипільська мова, просто на сьогодні ми її не можемо прочитати. Пані Ніна зараз допомагає нам це зробити, і ми дякуємо їй.

Першим творчість художниці оцінив Борис Негода, який відзначив оригінальну манеру пані Ніни й порадив продовжувати малювати, хоч займається художниця цим видом мистецтва лише з 2013 року. Нині у її доробку вже більше 60 картин. На своїх роботах мисткиня часто повторює одні й ті ж символи, адже вони, за словами художниці, як прамова. Є в неї й улюблений. Його вона використовує частіше, ніж інші. Каже, що він нерідко приходить у сни і навіть виступає каталізатором, щоб малювати.

Переглянути експозицію можна до 27 червня.

«Коло. Вороття. Час» Ніни Басистої

Новини по темі

Back to top button