Кам'янець-Подільський

«Коло. Вороття. Час» Ніни Басистої

«Коло. Вороття. Час» Ніни Басистої

Днями у виставковій залі відбулося відкриття експозиції «Коло. Вороття. Час» кам’янецької художниці Ніни Басистої. На розгляд колег, друзів та усіх зацікавлених мисткиня презентувала 51 роботу, намальовану олійною пастеллю.

Привітали художницю з відкриттям персональної виставки голова ВО «Свобода» Володимир Баранівський, художниця Оксана Никифорук, науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного музею-заповідника Ігор Старенький та інші. Картини Ніни Басистої надихали творити й інших. У одного з відвідувачів експромтом народився вірш, який і був зачитаний та подарований винуватиці виставки:

Я не вчився на художника, ні на артиста,
Та сподобалась мені Ніна Басиста.
Хоч мені уже багато літ,
Перейшов би з нею радо в паралельний світ!

У Кам’янці-Подільському художниця проживає всього лиш декілька років, але місто над Смотричем стало вже по-справжньому рідним. Саме у нашому місті і були створені усі картини, презентовані на виставці. Подорожуючи сусідніми селами, Ніна Басиста й уявити не могла, що одна із поїздок затятої мандрівниці стане доленосною. Подорож закінчилася знахідкою часів Трипілля, яка не просто вразила, а з часом вилилась в оригінальну виставку, сповнену трипільських візерунків та символів.

– На перший погляд здається, що трипільські символи не дуже складні, – розповідає Ігор Старенький, науковий співробітник музею-заповідника. – Насправді це не так, нам відомо, що 200 груп символів сформовані так, що вони виражають якусь мову, це є трипільська мова, просто на сьогодні ми її не можемо прочитати. Пані Ніна зараз допомагає нам це зробити, і ми дякуємо їй.

Першим творчість художниці оцінив Борис Негода, який відзначив оригінальну манеру пані Ніни й порадив продовжувати малювати, хоч займається художниця цим видом мистецтва лише з 2013 року. Нині у її доробку вже більше 60 картин. На своїх роботах мисткиня часто повторює одні й ті ж символи, адже вони, за словами художниці, як прамова. Є в неї й улюблений. Його вона використовує частіше, ніж інші. Каже, що він нерідко приходить у сни і навіть виступає каталізатором, щоб малювати.

Переглянути експозицію можна до 27 червня.

«Коло. Вороття. Час» Ніни БасистоїЧитай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button