Кам'янець-Подільський

Фестиваль «Остання столиця» повертається

Фестиваль «Остання столиця» повертаєтьсяДо сотої річниці початку української революції Кам’янець-Подільський знову стане столицею УНР – фестиваль «Остання столиця», присвячений першим визвольним змаганням, повертається!

26-27 серпня у місті над Смотричем пройде низка реконструкторських заходів, які декілька років тому в зв’язку із ситуацією на сході країни були зведені до мінімуму.

Зокрема, на сайті Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства у 2015 році реконструктори зазначають: «Через ситуацію в країні, проводити традиційні заходи з реконструкцією бойових дій, на наш погляд, не варто. Натомість ми вирішили сконцентруватись на краєзнавчій та освітній роботі».

Цього року Україна відзначає 100-річчя початку української революції, тому проведення заходів відбудеться у дещо ширшому форматі.

Організатором фестивалю виступає Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник. Як повідомив «7 днів» його директор і керівник міського військово-історичного товариства Олександр Заремба, планується, що цьогоріч «Остання столиця» пройде у форматі музейно-освітнього заходу і поєднає у собі уже не вперше відтворений реконструкторський бій у Старому місті, концерт на площі Польський ринок, табір реконструкторів, інтерактивний майданчик у Старому замку, відкриті лекції на тему визвольних змагань.

До фестивалю також долучаться реконструктори з різних куточків України. Наразі відомо, що його учасниками стануть представники зі Львова, Києва, Чернігова, Тернополя, Хмельницького.

Фото з мережі.

Новини по темі

Back to top button