ВійнаКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському презентували «Маленькі історії на кожен день»

У Кам’янці-Подільському презентували «Маленькі історії на кожен день»Літературна зала Галереї мистецтв та творче об’єднання «PHOENIX» продовжують знайомити кам’янчан із новинками сучасної української літератури. Тож 3 жовтня у художньому відділі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулась чергова зустріч містян із авторами сучасності – презентували збірку «Маленькі історії на кожен день».

Цього разу зі своєю творчістю знайомили подільські автори – Артур Закордонець (Віньківці), Людмила Весела (Дунаївці) та Ольга Комарова, Андрій Павловський, Міла Родич, Віоліна Ситнік, Віра Шпильова (Кам’янець-Подільський). Усі вони – фіналісти конкурсу короткої прози від проекту «Zaaavtra» (zaaavtra.com.ua), який упродовж декількох місяців тривав у соціальній мережі Facebook. Кожен бажаючий мав можливість подати свою невеличку історію (не більшу, ніж 1000 знаків) і позмагатись за звання автора найкращої. Усі надіслані історії публікувались у спеціальній групі, де долю кожної вирішували читачі – коментували, репостили, ставили вподобайки. Таким чином, із 887 текстів до фіналу потрапило 104. Потім журі конкурсу, до складу якого увійшли відомі письменники сучасності (Вікторія Гранецька, Наталія Гурницька, Тетяна Белімова, Ніка Нікалео, Дара Корній, Павліна Пулу), обрали ТОП-10 творів (щоправда їх 11, бо деякі історії набрали однакову кількість балів), до якого потрапили оповідки Артура Закордонця, Віоліни Ситнік. Визначили і найкращу мініатюру, якою стала історія Віри Шпильової «Мамина сорочка в рай».

Опісля завершення конкурсу твори авторів-фіналістів вийшли друком у збірці під назвою «Маленькі історії на кожен день», яка побачила світ у вересні цього року та була презентована на 24-му Форумі видавців у Львові.

У Кам’янці-Подільському відбулась друга презентація книги, під час якої кожен із авторів поділився своєю історією про те, як конкурс від проекту «Zaaavtra» з’явився у їхньому житті, як виникла ідея мініатюри та як була написана, повідав про враження від проекту. У кожного – своя історія, бо як і конкурс, так і сюжети оповідок з’явились у житті авторів по-різному.

Прозвучала на презентації і історія-переможець, яка не залишила байдужим нікого, бо є саме однією із тих, про які кажуть: «Коротко, сильно і страшно».

Зазначимо також, що збірка «Маленькі історії на кожен день» має цікаву «родзинку» – у ній відсутній зміст, що дає змогу читачеві відкрити книгу на будь-якій сторінці і читати мініатюри в довільному порядку. Тоді зникає будь-яка прив’язки до авторів, назв тощо. Читач, розгорнувши книгу, спочатку дізнається назву твору, потім – його зміст, а на завершення – автора.

Не обійшлось на літературній зустрічі і без подарунків. Письменниця, журналістка, громадська діячка Лора Підгірна подарувала Літературній залі краєзнавчий промо-альбом «Тарноруда. Під знаком Білої Троянди», автором ідеї та редактором якого вона є. Про це видання «КЛЮЧ» уже повідомляв у попередніх випусках.

Презентація збірки «Маленькі історії на кожен день» завершилась у традиційному форматі – автограф- та фотосесією. А буквально одразу, як тільки літ зустріч добігла кінця, Facebook замайорів світлинами, коментарями-привітаннями та першими відгуками. Наведемо один із них, автором якого є Наталія Секридова: «Немає слів… Одні емоції… Так хочеться обсипати щедро теплими словами кожного за щирість та відвертість своїх історій!.. І відчуваєш свою бідність слова, не вистачає його, щоб описати своє захоплення, свою вдячність… «Мамина вишиванка в рай» Віри Шпильової… В цій історії весь біль та крик душі українця… Болить!.. Під враженням! Тому коротко: Ви надихаєте!».

Новини по темі

Back to top button