Кам'янець-Подільський

Хто найначитаніший?

Найкращий читач Хмельниччини-2017 (журі)

У дитячих бібліотеках Кам’янця-Подільського є гарна традиція – щороку проводити конкурс «Найкращий читач Хмельниччини-2017», який проходить в рамках всеукраїнського – «Найкращий читач України». Ця своєрідна літературна олімпіада з року в рік збирає найактивніших читачів 6-х та 7-х класів, що змагаються між собою за титул переможця. Цього року працівники бібліотек визначають найкращих читачів уже в 12-те.

Другого березня у бібліотеці-філії №7 відбувся І етап конкурсу, що пройшов з метою підвищення інтелектуального рівня і культурної компетентності дітей, популяризації найкращих надбань української і світової літератури, підвищення ролі дитячих бібліотек в соціальній адаптації юних читачів.

У одному із залів бібліотеки зібралися учні ЗОШ №№7, 10, 17. Під час урочистої частини відкриття конкурсу з усіма присутніми поділилася своїми враженнями від поїздки до Львова на конкурс дитячого читання «Книгоманія» найкраща читачка України Інна Потапова. Спроектовані світлини та цікава розповідь із неймовірною кількістю позитивних емоцій та вражень налаштували юних учасників конкурсу на літературний батл, який от-от мав розпочатися. Ведучі заходу (бібліотекарі Оксана Манчурак, Валентина Блонська) провели інтелектуальну розминку та конкурси, які дали можливість школярам проявити та показати себе за мить до основного етапу літзмагань.

Журі, до складу якого увійшли Інна Бойко (учитель української мови та літератури ЗОШ №7), Олена Гончарова (методист ЦМБ імені Костя Солухи), Інна Потапова (найкраща читачка України (2016)), Андрій Павловський (молодший науковий співробітник К-ПДІМЗ, член НСЖУ, голова журі), ретельно оцінювало ведення учасниками читацьких щоденників та їхню інтерпретацію улюблених книжок. Лунало до учасників і чимало запитань, адже подібні конкурси без живого спілкування неможливі. Особливо, коли у одній залі збирається так багато начитаних дітей.

За підсумками І етапу конкурсу переможницею серед 6-х класів стала Катерина Гонюк (6-В, ЗОШ №7), а серед 7-х – Каріна Обачук (7-Б, ЗОШ №10). Також діти отримали нагороди у номінаціях: «Юний ерудит» (Валерія Григор’єва, 6-А, ЗОШ №10), «Читацький щоденник» (Катерина Гладій, 7-А, ЗОШ №7), «Візитка учасника» (Вікторія Слива, 6-В, ЗОШ №7), «Найактивніший читач» (Анастасія Фаріон, 7-Б, ЗОШ №10), «Дитячі погляди на доросле життя» (Марина Велика, 7-А, ЗОШ №7), «Найкращий читач української класики» (Ганна Слюсар, 6-А, ЗОШ №17).

Кожен із школярів щиро радів своїй перемозі, адже його інтелектуальні здібності гідно оцінили, проте глибоко у душі розумів, що це не кінець, а тільки початок, адже далі на них чекає міський етап конкурсу, який відбудеться 14 березня.

Найкращий читач Хмельниччини-2017 (переможці та ведучі)

Новини по темі

Back to top button