ВійнаІнцидентиКам'янець-Подільський

Вишиту карту, яка встановила рекорд України, презентували у Кам’янці-Подільському

Патріотична акція «Україна моя вишивана». К-ПЦМБ. Андрій ПавловськийСьогодні, 26 листопада, у Кам’янець-Подільській центральній міській бібліотеці імені Костя Солухи презентували вишиту карту України, створення якої відбулось у рамках патріотичної акції «Україна моя вишивана». Про це повідомляє «7 днів».

Проект, який об’єднав небайдужих українців, майстрів і майстринь художньої вишивки тривав з 22 червня 2017 року по 20 червня 2018 року. Вишивання карти стартувало із смт Скала-Подільська Борщівського району на Тернопільщині. Опісля проект вирушив у всі регіони України. В березні цього року акцію єднання «Україна моя вишивана» було презентовано у Верховній Раді.

А 9 вересня 2018 року вишиту карту України презентували на 11 Фольклорно-мистецькому фестивалі «Борщівська вишиванка». А це – полотнище 3х1,5 метра, на якому 7206 учасників вишили 673 980 хрестиків.

Патріотична акція «Україна моя вишивана». К-ПЦМБ. Презентація вишитої карти

Проте, як зазначають організатори проекту, це не єдині факти, які вражають. Карта-мандрівниця за рік подолала 16 983 км, побувала не тільки в усіх областях України, а й на запрошення Товариства підтримки України погостювала в українців Латвії. А Національний реєстр рекордів України зафіксував ще один рекорд – «Найдовший маршрут вишитої карти України» (16 983 км).

Патріотична акція «Україна моя вишивана». Рекорд

Нагадаємо, що 13 вересня 2017 року всі охочі кам’янчани та гості міста мали змогу приєднатися до проекту «Україна моя вишивана».

Фото з архіву К-ПЦМБ, global-ukraine.com.

Новини по темі

Back to top button