Інциденти

Для Грушківського ліцею – новий автобус

Грушківський ліцей. Новий автобусДнями в селі Грушка, що на Кам’янеччині, відбулася важлива і дуже очікувана подія: до місцевого ліцею прибув новенький шкільний автобус, що відтепер возитиме до цього навчального закладу дітей та педагогів з навколишніх сіл. Про це повідомляють на офіційному сайті Хмельницької ОДА.

Загалом на території Староушицької селищної громади функціонують 3 заклади загальної середньої освіти, в яких навчаються 363 учні та 6 закладів дошкільної освіти, в яких виховуються 118 дітей, а освітній процес забезпечують 68 педагогічних працівників. До закладів освіти довозять 153 учні та 17 педагогічних працівників.

У зв’язку з оптимізацією освітньої мережі влітку 2018 року були закриті 3 малокомплектні школи в селах Нефедівці, Крушанівка та Гораївка. Новий навчальний рік діти з цих шкіл розпочали вже у Подільському, Староушицькому ліцей та Грушківському ліцеях. І тут перед громадою постала нова проблема – два наявних шкільних автобуси не справлялися із підвезенням учнів до цих закладів. Саме тому місцева влада вирішила придбати новий шкільний автобус для Грушківського ліцею, куди щодня доїжджають близько сотні дітей. Вартість транспортного засобу склала 1,7 млн. грн.

Розділити радість з дітьми та педагогами від такого чудового передноворічного подарунка завітали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, керівники району – голова райдержадміністрації Василь Сукач та голова райради Віктор Кривак, Староушицький селищний голова Анатолій Тимчук.

«Мені надзвичайно приємно бути тут сьогодні та бачити щасливі обличчя дітей. Цей день – це ще одне підтвердження того, що держава почала дбати про освітянську галузь, адже 70% вартості автобуса фінансується саме з державного бюджету. Але й решта 30% коштів, що були виділені з місцевого бюджету – це теж результат цілеспрямованої державної політики та послідовних реформ, які ми втілюємо, – зазначив очільник області. – Це стало можливим завдяки реформі децентралізації, що дала можливість людям об’єднатися і спільними зусиллями вирішувати саме ті питання, які є першочерговими. А головне – вона дала для цього фінансовий ресурс, бо відтепер доходами громади розпоряджаються її мешканці. Цей новенький автобус – лише один із багатьох прикладів того, що ця реформа є дієвою.»

Вадим Миколайович побажав учням гарних оцінок, високих здобутків у навчанні, успішної самореалізації та світлої життєвої долі, а педагогам – здоров’я, наснаги у їх нелегкій роботі, поваги від учнів.

«Новий освітній простір, якісні освітні послуги, прогресивні підходи до навчання, розвиток інклюзії – це ті пріоритети, які я вважаю першочерговими в освітянській галузі. Ми маємо дати рівні можливості для здобуття освіти кожній дитині, незалежно від того, чи мешкає вона у великому місті, чи у невеличкому селі. А це неможливо без забезпечення зручного та безпечного підвезення учнів до навчальних закладів. Саме тому ми і далі будемо працювати над цим питанням, аби жодна дитина в області не залишилася поза увагою», – наголосив голова облдержадміністрації.

Далі Вадим Лозовий взяв учать в урочистій церемонії передачі автобуса Грушківському ліцею і спільно з Анатолієм Тимчуком перерізав символічну стрічку.

Посадовець також скористався нагодою та поспілкувався з учнями, що відтепер будуть добиратися на навчанням новеньким транспортом, педагогічними працівниками навчального закладу. Окрім того, Вадим Миколайович оглянув приміщення Грушківського ліцею, ознайомився з матеріальною базою та особливостями організації навчального процесу в закладі.

ДОВІДКА. У Грушківському ліцеї навчання здійснюється за технологічним профілем, старшокласники мають змогу проходити підготовку, отримувати кваліфікацію та водійські права «Тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва» категорії А-1.

Грушківський ліцей. Новий автобусГрушківський ліцей

Новини по темі

Back to top button